Aile ve Tüketici Bilimleri İş Olanakları Çalışma Alanları

  Aile ve Tüketici bilimleri bölümü ile ilgili çeşitli bilgileri bir araya getirerek, üniversite adayı öğrencilere yardımcı olmaya çalıştık. Aile ve Tüketici bilimleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışır, iş imkanları, iş olanakları, iş alanları nelerdir gibi sorulara cevap bulmaya çalıştık. İşte bölüm bölüm Aile...

775 0
  Aile ve Tüketici bilimleri bölümü ile ilgili çeşitli bilgileri bir araya getirerek, üniversite adayı öğrencilere yardımcı olmaya çalıştık. Aile ve Tüketici bilimleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışır, iş imkanları, iş olanakları, iş alanları nelerdir gibi sorulara cevap bulmaya çalıştık. İşte bölüm bölüm Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi…
Aile ve Tüketici Bilimleri Mezunları Nerelerde Çalışır?
Bu bölümden mezun olan öğrenciler özellikle Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünde, çeşitli kamu hastanelerinde, üniversite hastanelerinde,  Rekabetin ve Tüketicinin Korunması Genel müdürlüğünde, Sağlık Bakanlığının ilgili diğer kurumlarında veya Sanayi Bakanlığının ilgili birimlerinde çalışmaktadırlar. Ayrıca yine özel hastanelerde, beyaz eşya üreten ve satan büyük firmalarda ve benzeri yerler de mezunların çalışma alanları arasında yer almaktadır.
Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Mezunlar işe başladıkları yerlerde aile ile ilgili akla gelebilecek her türlü iş ve işlemi yaparlar. Ailenin korunması, kadına şiddetin önlenmesi, daha huzurlu ve refah aileler için gerekli eğitimlerin düzenlenmesi, gerekli seminerlerin veya kursların yapılması ile ilgilenirler. Mülteci ailelerle yakından ilgilenip onların sorunlarını çözme veya yol gösterme faaliyetlerinde bulunurlar ve bunlara benzer etkinlikler düzenlerler.
Aile ve Tüketici Bilimleri Hakkında Bilgi
Bu bölüm lisans bölümleri arasında yer alan 4 yıllık bölümlerden birisidir. Öğrencilerin bu bölümü tercih edebilmesi için YGS ve LYS sınavlarına girmesi gerekir. YGS sınavından en az 180 baraj puanını alanlar LYS-1 ve LYS-3 sınavlarına da katılırlar. Bu sınavların sonuçları ile hesaplanan TM-2 puanı ile bölümü tercih edebilirler.
Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümünün Geleceği

Özellikle son yıllarda, aileye ve daha çok kadına verilen önemin artması ve ilgili bakanlıkların bu konularda çok hassas olmasından dolayı, bu bölümün giderek önem kazanacağı söylenebilir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php