Askerlik Tecil İçin Gerekli Belgeler

Erkeklerin en çok merak ettikleri konulardan birtanesi Askerliği Tecil Ettirmektir. Modern dünyada yaşamamıza rağmen ülkemiz 3. dünya ülkesi olduğundan dolayı kalem tutan insanların silah tutmaları ve askere gitmelerini kesinlikle yanlış buluyorum tamamen kendi düşüncemdir. Gündem Bedelli Askerlik , Askerlik Kısa Dönem Olcak mı ? Askerlik...

229 0

Erkeklerin en çok merak ettikleri konulardan birtanesi Askerliği Tecil Ettirmektir. Modern dünyada yaşamamıza rağmen ülkemiz 3. dünya ülkesi olduğundan dolayı kalem tutan insanların silah tutmaları ve askere gitmelerini kesinlikle yanlış buluyorum tamamen kendi düşüncemdir.

Gündem Bedelli Askerlik , Askerlik Kısa Dönem Olcak mı ? Askerlik kalktı mı ? Askerlik Süresi Kısaltıldı mı? gibi bir sürü sorunların cevabını her gün insanlar takip etmektedirler.

Tecil İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 
Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden eğitimlerini tamamlamış  mezun olan arkadaşlar için 2 yıllık Tecil Hakkı bulunmaktadır.
Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olan arkadaşlar içinde 1 yıllık tecil hakkı ve sigrotalı bir işte çalışması durumunda 2 yıl daha tecil ettirme hakkı bulunmaktadır.
Ülkemizdeki yetişkin bir gencin üniversite mezuniyet belgesi ve Tc kimligi ile birlikte bulundugu ilin yada ilçenin askeri şubesine giderek tüm işlemlerini yaklaşık 30 dakika içinde bitirip askerligini 2 yıl kadar tecil ettirebilir.

Dgs

Yani gerekli olan evraklar üniversite mezuniyet diplomanız ve kimliğinizle askeri şubeye gitmeniz yeterli olacaktır.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php