Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Nedir Maaşları İş İmkanları

PAYLAŞ:

   LYS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla beraber öğrenciler, kişiliklerine en uygun üniversite bölümünde eğitim görmek için kıyasıya bir tercih dönemine girmiş bulunmaktadır. Bu aşamada ülkemizde öğrenim veren birçok mühendislik fakültesi bulunmakta ve bu her bir mühendislik bölümü de geniş iş olanaklarına sahip olmaktadır. Tabii olarak bazı mühendislik fakülteleri, diğerlerinin önüne geçmekte ve daha sık tercih edilmektedir. Bu bölümlerin başında, teknoloji sahasının önemli mihenk taşlarından olan Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği gelmektedir.

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
   Bu bölümü tercih eden öğrenciler, üniversitelerde bilgisayar dalıyla ilgili genel bilgileri öğrenmekte ve bilgisayar sistemleri ile yapılabilen her türlü konuda teknik çözümler getirmeyi kendilerine görev edinmektedirler. Bu maksatla dâhili olarak yazılım, donanım ve bununla ilgili algoritmalar çerçevesinde tasarımlar uygulanmakta, bunlar hayata geçirilmekte ve iktisadi manada üretilmesi için çaba harcanmaktadır.
Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü, günümüzde en fazla öneme sahip alanlardandır. Çünkü mevcut gündelik işleyişin hemen hepsi bilgisayar birimleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Gerek cep telefonu, gerek mp3 çalarlar, gerek tıbbi cihazlar; hep bilgisayar sistemleri ile çalışmaktadır. Bundan dolayı bu sistemlerin sürekli geliştirilmesi, daha kolay ve detaylı kullanım için tekrar tasarlanmaları gerekmektedir. Hülâsa bilgisayar sistemleri, etrafımızda gördüğümüz tüm elektronik aygıtlar için vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü Dersleri
   Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği öğrencileri, dört yıl boyunca lisans derslerini almak zorundadırlar. Öğrenciler, birinci sınıfta genel olarak Fizik ve Matematik gibi temel yan bilimleri öğrenmekte ve bunların yanı sıra da bilgisayar bilimleri için giriş niteliğindeki dersleri almaktadırlar. Aynı zamanda programlama için gerekli olan algoritma yapılarını da birinci sınıfta öğrenen öğrenciler, ikinci sınıftan itibaren programlama dersleri almakta ve teknik konulara hâkim olmaya başlamaktadırlar. Üçüncü ve sonuncu sınıflarında ise profesyonel bilgisayar bilimleri dersleri alıp, mühendisliğin temel noktalarını öğrenen öğrenciler, teknik seçmeli dersleri de almak zorundadırlar.

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği İş İmkânları
İş olanakları bazında da oldukça geniş bir ağa sahip olan Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, özel sektör firmalarının bilgi işlem departmanlarında ve proje sahalarında çalışabilmekte ve aynı zamanda da kamu kuruluşlarında ilgili pozisyonlarda görev alabilmektedirler.

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Maaşları

  Yeni mezun bir Bilgisayar mühendisinin ortalama maaşı 1400 $’ın üstündedir. Bu ücret miktarı, tabii olarak bireyin kişisel bilgi ve becerilerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Maaş miktarını Türk lirası cinsinden vermeyişimizin sebebi, yazının güncelliğini koruyabilmesidir. 2014 maaşlarına baktığımız zaman ortalama 3000 lira olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu oranları özel sektör için de ifade etmek zor olabilir. Geleceği olan ve sürekli dinamik unsurdaki bu meslek, kendinizi geliştirebilmeniz için oldukça önemli fırsatlar sunmaktadır. Siz de bu fırsatları kaçırmayarak, müreffeh bir hayat yaşayabilirsiniz.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 12
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Nedir Maaşları İş İmkanları
Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Nedir Maaşları İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/bilgisayar-bilimleri-ve-muhendisligi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/bilgisayar-bilimleri-ve-muhendisligi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için