Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri İş Olanakları

PAYLAŞ:

   Geleceğin teknolojisi olarak lanse edilen bilgisayarlar, eğitim sahasında üniversitelerin bünyesinde çeşitli programlar şeklinde fiiliyata geçirilmektedir. Bu eğitim programlarından en önemlilerinden biri de, şüphesiz Bilgisayar Enformasyon Sistemleri bölümüdür. Bu bölüm üniversitelerin ilgili fakültelerinde yer alan ve 4 yıl eğitim veren bir lisans programıdır. Bölüme giriş için LYS sınavının MF-4 puan türünde gerekli başarıyı yakalamak gerekmektedir. Bu program dâhilinde öğrenciler farklı endüstri sahalarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde donanımlı iş düzenleyicileri şeklinde eğitim görmektedirler. Eğitim süresi boyunca muhtelif organizasyonlardaki işleyişi daha kolay hâle getirmek amaçlanmakta ve buna uygun olarak dersler verilmektedir. Genel manasıyla tüm bu işlemler, bilişim teknolojilerinin kullanılması ile gerçekleştirilmektedir.

Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgi
   Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri mezunları, herhangi bir sahada bilişim sistemleri ve bilgi teknolojileri ile ilgili sistemlerde çalışabilmektedirler. Bu görevleri esnasında mevcut ihtiyaçlara cevap vermeyen donanımların değiştirilmesi ve alınan yazılımların sistemlere kurulup desteklerinin verilmesi yer almaktadır. Şirket içerisinde bulunan bilgisayar sistemlerinin bakımını yapmakla da mükellef olan bu pozisyon sahipleri, temel olarak bilgi teknolojileri tabanına ait işleyişlerde bulunmaktadırlar. Bu bölüm, organizasyon ihtiyaçlarını da karşılaması için bazı işletme derslerini de öğrencilere vermekte ve bu bakımdan da çoğu otorite tarafından Bilgisayar Mühendisliği bölümünün alt dalı olarak görülmektedir. Programdan mezun olabilmek için 8 yarıyıl, yani toplam 4 yıl eğitim görülmesi gerekmektedir. Bu bölümden mezun olanlar, bilişim teknolojileri ile ilgili olarak Bilgi İşlem Yöneticisi, Veri tabanı Yöneticisi, Sistem Uzmanı, Web Tasarımcı, Programlama Uzmanı gibi yetkilerde çalışabilmektedirler.

Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Bölümünü Kimler Tercih Etmelidir?
Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Bölümü’nü tercih edecek öğrenciler, bilgi teknolojileri alanına meraklı ve analitik düşünme yetisine sahip olmaları gerekmektedir. Üretebilecekleri yeni projelerin olması da bir hayli önemlidir.

Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Bölümü İş İmkanları
Mezun öğrenciler, bilgisayar sahasında çok çeşitli bölümlerde görev alabilmektedirler. Bu maksatla gerek kamu gerekse özel kuruluşlarda çalışma imkânına sahiptirler. Bilgi, beceri ve ilgi alanına göre bilgisayar ağları, veri tabanı programcılığı, kontrol sistemleri, yapay zekâ, veri madenciliği, optimizasyon, güvenlik ve kriptoloji gibi çok çeşitli alanlarda iş imkânı sunan bu bölüm, geleceğin parlayan unsurları arasında yer almaktadır. İş olanaklarının oldukça geniş olduğu bu meslek, yine sizin bilgi seviyenize göre de maaşınızı belirlemektedir. KPSS’ye girip atanmak için yeterli puanı alanlar devlet kurum ve kuruluşlarından birine atanırlar. Yeterli puan alamayanlar ise herhangi bir özel şirkette çalışabilirler.

Bilgisayar ve enformasyon Sistemleri Bölümü Maaşları

 Yeni mezun bir sistem uzmanı 1800 TL gibi rakamlarla iş hayatına atılabilmekte. Vizyonunun genişliği mertebesinde de bu miktarı bittabi yükseltebilme imkânına sahiptir. Bu bölümde günceli takip etmenin gerekliliğini bir kez daha vurgulamak gerekmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri İş Olanakları
Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri İş Olanakları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/bilgisayar-ve-enformasyon-sistemleri-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/bilgisayar-ve-enformasyon-sistemleri-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için