Bilişim Sistemleri Mühendisliği İş İmkanları Maaşları

PAYLAŞ:

   Tüm mühendislik bölümlerini inceleme altına aldığımız geniş çalışmamızda, bugün için de Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümüne yer verdik. Bilişim denince şüphesiz ki akıllara bilgisayarlar ve bilgisayar donanımları gelmektedir. İşte Bilişim Sistemleri Mühendisliği de bu alana yönelik lisans bölümlerinden bir tanesidir. Bu çalışmamızda aşağıdaki konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
   ‘’bilişim sistemleri mühendisliği iş olanakları, iş alanları, bilişim sistemleri mühendisliği ne iş yapar, bilişim sistemleri mühendisliği maaşları ne kadar, mühendis maaşları 2014 2015, bilişim sistemleri mühendisliği hakkında bilgi’’

Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü İş İmkanları
Bu lisans bölümünden mezun olan öğrenciler çeşitli devlet kurumları ile özel kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Bilindiği gibi herhangi bir bölüm mezununun bir devlet kurumunda işe başlayabilmesi için Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan KPSS’ye girilerek atanma için yeterli puanın alınması koşulu bulunmaktadır. Ancak özel kuruluşlarda çalışmak isteyenler için böyle bir zorunluluk yoktur.
   Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünden mezun olanlar devlet bankaları ve özel bankalar, yazılım şirketleri, çeşitli sigorta şirketleri, ulaştırma ve lojistik şirketleri ile telekomünikasyon şirketlerinde çalışmakta veya kendi işlerini kurabilmektedirler. Bu bölüm mezunları yine KPSS puanları ile çeşitli üniversitelere, kamu hastanelerine, elektrik kurumlarına da mühendis unvanı ile atanabilmektedir. Bilişim sistemleri mühendisliği kpss atamaları taban puanları genellikle 80 puan üstü ile yapılmaktadır.

Bilişim Sistemleri Mühendisliği Maaşları
‘’bilişim sistemleri mühendisi maaşları 2014 2015, bilişim sistemleri mühendisliği ne kadar maaş alır, mühendis maaşı’’
Kamu personeli seçme sınavı ile yukarıda saydığımız devlet kurumlarından birine atananlar mühendis olarak görev yaparlar. 2014 mühendis maaşları genellikle 2800-2900 lira civarında olmaktadır. 2015 mühendis maaşlarının ise 3200 lira civarında olacağı beklenmektedir. Verdiğimiz bu değerler kamuda çalışan mühendisler için geçerlidir. Özel şirketlerde çalışanlar genellikle asgari ücretin 2-3 katı ile işe başlamakta ve maaşlarını zamanla yükseltebilmektedirler.

Bilişim Sistemleri Mühendisliği Hakkında Bilgi
Bu bölüm 4 yıllık lisans bölümlerinden bir tanesidir. Üniversite adayların bu bölüme yerleşmesi için hem YGS sınavına hem de LYS sınavlarına girmesi gerekmektedir. Sayısal çıkışlı öğrencilerin girmesi gereken LYS sınavları LYS-1 ve LYS-2’dir. Böylece YGS sınavı %40, LYS sınavları ise %60 etkili olarak MF-4 puanı hesaplanır ve adaylar MF 4 puan türü ile Bilişim sistemleri mühendisliği bölümünü tercih ederler. Bölümden mezun olanlar ‘’Bilişim Sistemleri Mühendisi’’ unvanı ile anılırlar. Bu bölüm ülkemizdeki 6-7 tane üniversitede okutulmaktadır.

Bilişim Sistemleri Mühendisliği Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?

Dört yıllık eğitim süresini bitirip herhangi bir yerde çalışanlar; basit programları tasarlar, bilgisayar donanımları ile ilgili her türlü iş ve işlemi yapar, tasarıları düzenler, yeni tasarılar oluşturur, yazılımlar oluşturarak bunların kullanım yönergelerini hazırlar, gerektiğinde ilgili kişilere anlatır. Kısacası bilişim ve bilgisayar ile ilgili kendi alanı ile ilgili her türlü işi yapmak veya düzenlemekle görevlidir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 4
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Bilişim Sistemleri Mühendisliği İş İmkanları Maaşları
Bilişim Sistemleri Mühendisliği İş İmkanları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/bilisim-sistemleri-muhendisligi-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/bilisim-sistemleri-muhendisligi-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için