Biyosistem Mühendisliği Bölümü İş Olanakları

PAYLAŞ:

  Mühendislik bölümlerinden bir tanesi de Biyosistem Mühendisliğidir. Bu çalışmamızda sizler için Biyosistem Mühendisliği bölümü iş olanakları, iş imkanları, iş alanları, çalışma alanları, ne iş yapar, nerede çalışır, ne kadar maaş alır, hangi üniversitelerde bulunur, KPSS taban puanları, atama puanları gibi sorulara cevap bulmaya çalıştık.

Biyosistem Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bu bölüm çeşitli üniversitelerin Ziraat Fakülteleri kapsamında okutulmakta olan bir mühendislik bölümüdür. Bölüme MF-4 puan türü ile öğrenci alımı yapılmaktadır. Biyosistem Mühendisliği bölümü olan üniversiteler şunlardır: Türkiye’de Adnan Menderes Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gazi Osman Paşa Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesinde bu bölüm okutulmaktadır. Taban Puanlar genellikle 220 ile 260 puan arasında değişmektedir. KPSS Taban puanları 76 ile 90 KPSS puanı arasında değişmektedir. KPSS taban puanları yüksek denilecek nitelikte değildir.

Biyosistem Mühendisliği İş İmkanları, İş Alanları
Bölüm mezunları KPSS ile birçok devlet kurumunda çalışabilirler. Özellikle tarım bakanlığı, orman bakanlığı ve ilgili birimlerinde iş bulma olanakları geniş sayılmaktadır.
biyosistem mühendisliği iş imkanları
Biyosistem Mühendisliği Bölümü

Biyosistem Mühendisleri Ne İş Yapar?
Biyosistem Mühendisliği bölümünden mezun olanlar göreve başladıklarında yenilenebilir enerji kaynakları, gıda, tarım, biyoyakıt üretimi gibi alanlarda çalışırlar. Bu konularla ilgili her türlü araştırmayı yapar, akademik bilgilerini kullanarak yararlı ürünler elde etmeye çalışır, bunun için çabalarlar. Yani doğada var olan biyolojik bir ürünü yararlı hale getirmeye çalışırlar. Örneğin doğada var olan doğal bir biyolojik ürünün, tarım alanında gübre olarak kullanılabileceğini ortaya çıkararak bunun için gerekli girişimleri yaparlar ve buna benzer iş ve işlemleri yürütürler.
Tüm dünyada biyosistem mühendisleri için belirlenmiş olan işler veya görevler aşağıda listelenmiştir.
-Tarım alanına yönelik enerji sistemleri ve koordinesi
-Su kaynakları ile ilgili çalışmalar
-Tarımda kullanılan makineler
-Yapı sistemleri ve ilgili araç-gereçler
-Bilgi Teknolojileri ve otomasyonu
-Sulama ve drenaj sistemleri
-İş güvenliği

Biyoysistem Mühendisliği Maaşları
‘’biyosistem mühendisi ne kadar maaş alır, biyosistem mühendisliği maaşı 2014 2015’’
Yeni mezun olmuş bir biyosistem mühendisi KPSS ile bir devlet kurum veya kuruluşuna atandığı takdirde 2800-3000 lira arasında maaş alabilecektir. Özel sektörde çalışanların maaşı ise daha düşük olacaktır.

Biyosistem Mühendisliği Dersleri

Bölümde Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji, İnkılap Tarihi gibi bazı genel derslerin yanı sıra, alanla ilgili şu dersler okutulmaktadır: Bilgisayar Destekli Çizim, Bitki Fizyolojisi, Bitkisel Üretim, Mikrobiyoloji, İstatistik, Hidroloji, İçsel Tarım Makinaları, Sulamanın Temel İlkeleri, Toprak Fiziği vb.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 2
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Biyosistem Mühendisliği Bölümü İş Olanakları
Biyosistem Mühendisliği Bölümü İş Olanakları
http://3.bp.blogspot.com/-yqRYugCgSAU/VAGuEnA5B6I/AAAAAAAAA5U/9V9en0A2DUs/s1600/biyosistem-muhendisligi-bolumu.png
http://3.bp.blogspot.com/-yqRYugCgSAU/VAGuEnA5B6I/AAAAAAAAA5U/9V9en0A2DUs/s72-c/biyosistem-muhendisligi-bolumu.png
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/biyosistem-muhendisligi-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/biyosistem-muhendisligi-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için