Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları

PAYLAŞ:

   Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü ülkemizde yeni yeni açılmaya başlayan ve gün geçtikçe önem kazanmaya devam eden iki yıllık bölümlerden bir tanesidir. İlk mezunlarını yeni yeni veren bu bölümün günümüzde iş bulma olanakları oldukça geniş sayılmaktadır. Şimdiye kadar, çağrı merkezlerinde bu işin eğitimini almayan kişiler yoğun olarak çalışmaktaydı; ancak ‘’çağrı merkezi’’ kavramının gün geçtikçe önem kazanması ve başlangıçta banka ve cep telefonu operatörleri gibi şirketler tarafından uygulanmakta olan bu işin artık tüm kurumlarda yapılması, eğitimli ‘’çağrı merkezi hizmetleri’’ personelini zorunlu hale getirdi. Şimdi sizlerle beraber, çağrı hizmetleri bölümü nedir, mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışır, iş imkanları, iş alanları nelerdir, çağrı merkezi hizmetleri bölümü maaşları ne kadardır, dgs bölümleri nelerdir gibi tüm soruların cevabını bulmaya çalışacağız.
Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü İş İmkanları
Bu bölümden mezun olanlar, özel sektördeki tüm kurum ve kuruluşlar ile şirketlerin çağrı merkezlerinde çalışabilirler. Kamuya yani devlete ait emniyet, sağlık (hastane vs.) üniversite vb. kurum kuruluşlarda memur statüsünde çalışabilir. Devlete ve özel sektöre ait tüm bankaların çağrı merkezlerinde iş bulabilir, alanı ile ilgili diğer yerlerde işe başlayabilir. Bir devlet kurumunda memur statüsünde çalışabilmek için KPSS sınavına girilerek başarılı olunmalıdır. Bölüm, mezunlarını yeni verdiği için, ilk mezunlarının neredeyse tamamının KPSS ile atanması ön görülmektedir. Çağrı merkezi sisteminin giderek genişlemesi ve önümüzdeki birkaç yıl içinde yüz binden fazla kişinin bu alanda istihdam edileceğinin tahmin edilmesi, bu bölüme olan rağbeti artırmaktadır.
Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Maaşları
Özel şirketlerin çağrı merkezlerinde çalışanlar değişebilmekle beraber, genellikle asgari ücret veya biraz üstünde ücretler almaktadırlar. Ancak bir devlet kurumuna atananlar memur statüsünde çalışacağı için tahmini olarak 1800-2200 lira kadar maaş alabileceklerdir.
Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü DGS Bölümleri
   Bu bölümden mezun olanlar birçok dört yıllık üniversite bölümüne dikey geçiş yapabilirler. Bölüm mezunlarının dikey geçiş yapabileceği bölümler bunlardır: Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim, İletişim Sanatları, İletişim Bilimleri, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, Lojistik Yönetimi, Medya ve İletişim, Medya ve İletişim Sistemleri, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Yeni Medya, Yönetim Bilişim Sistemleri. Bu bölümlere dikey geçiş yapmak için her yıl ÖSYM tarafınca yapılan DGS sınavına girerek yeterli puan alınmalıdır. Her bölümün taban puanı farklı olmaktadır.
Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi
Bölümden mezun olan öğrencilerin ikna kabiliyetlerinin yüksek olması, iletişim gücünün yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca elektronik aletleri kullanmayı bilen, bunları seven, diksiyonu düzgün olan kişiler olması da gereklidir. Önümüzdeki birkaç seneye bakıldığında bu bölümün tercih edilebilir bir bölüm olduğu söylenebilir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır ve YGS puanı ile alım yapılmaktadır.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 3
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları
Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/cagr-merkezi-hizmetleri-bolumu-nedir-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/cagr-merkezi-hizmetleri-bolumu-nedir-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için