Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Bölümü

Değişen iş piyasası ve dinamiklerine ayak uyduran eğitim öğretim sistemi içinde üniversiteler yeni bölümler açıyorlar. Son dönemde hepimiz kullandığımız her ürün için tatilden ev eşyasına kadar her konuda satış ve satış sonrası hizmet kapsamında çağrı merkezlerini arıyoruz. Aldığımız bu hizmetler sonucunda her yıl ortalama olarak yüzde...

211 0

Değişen iş piyasası ve dinamiklerine ayak uyduran eğitim öğretim sistemi içinde üniversiteler yeni bölümler açıyorlar.
Son dönemde hepimiz kullandığımız her ürün için tatilden ev eşyasına kadar her konuda satış ve satış sonrası hizmet kapsamında çağrı merkezlerini arıyoruz. Aldığımız bu hizmetler sonucunda her yıl ortalama olarak yüzde 6 oranında genişleyen bir çağrı merkezi uzmanı artışı oluyor.
İnsanlarla iletişime dayalı olan bu meslek aslında çalışanlarına ekip yönetici markada söz sahibi olma gibi uzun vade kariyer olanakları da sağlıyor.düzgün bir diksiyon ve analitik düşünme yetisini de geliştiren bu iş dalında aynı zamanda kişisel gelişim içinde kendinize katkıda bulunuyorsunuz.
Kariyer basamakları takım lideri ve bölüm müdürü gibi hedefleri getiriyor karşımıza ve her geçen gün rekabetin arttığı dinamik bir iş olanağı olduğunu görüyoruz bu alanda.
Genel olarak bu bölümlerde okuyan arkadaşlarımızın yorumlarına baktığımızda teorik ve uygulama geçen derslerin zevkli olduğu ve özellikle yabancı dil bilgisiyle de bu işi daha da ileri seviyelere taşıdıklarını gözlemliyoruz.
Çağrı merkezinde çalışan kişiler iletişim yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda güncellenen eğitim programlarla da istihdam alanlarında kendilerini sürekli geliştirebiliyorlar.

Ülkemizde de bir çok üniversite de artık çağrı merkez hizmetleri ön lisans programları açıldı;bunlardan bazılar ise şöyle;
Akdeniz Üniversitesi ANTALYA
Anadolu Üniversitesi ESKİŞEHİR
Atatürk Üniversitesi ERZURUM
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi  BİLECİK
Bingöl Üniversitesi  BİNGÖL
Bitlis Eren Üniversitesi  BİTLİS
Bülent Ecevit Üniversitesi ZONGULDAK
Cumhuriyet Üniversitesi SİVAS
Düzce Üniversitesi  DÜZCE
Erzincan Üniversitesi  ERZİNCAN
Giresun Üniversitesi  GİRESUN
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi  KAHRAMANMARAŞ
Karadeniz Teknik Üniversitesi TRABZON
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi BURDUR
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  NEVŞEHİR
Okan Üniversitesi İSTANBUL
Ondokuz Mayıs Üniversitesi SAMSUN
Süleyman Demirel Üniversitesi ISPARTA
Bu sektörde kariyer yapmayı düşünen arkadaşlarımız bu okulları değerlendirebilir ve 2014  yılında 1575 yeni öğrenci alacak bu okullara başvurabilirler.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php