Cevher Hazırlama Mühendisliği İş İmkanları

PAYLAŞ:

  Yer altı kaynakları bakımından zengin olan ülkemiz için Cevher Hazırlama mühendisliği bölümü bir gereklilik haline gelmiştir. Neredeyse her bölgemizde çeşitli madenlerin bulunması ve çıkarılması, bu alan ile ilgili eğitimli mühendislerin yetiştirilmesini sağlamıştır. Bu yazımızda Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler verilmiş, iş olanakları, maaşları, çalışma alanları hakkında güncel derlemeler yapılmıştır.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bu bölüm ülkemizde sadece İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) okutulmaktadır. Bölüme öğrenci alımı MF-4 puan türü ile yapılmaktadır. 2014-2015 taban puan 321 puanda kalmıştır. Bölümün sadece bir üniversitede bulunması, yani mezun sayısının az olması, bölüm öğrencileri için büyük bir avantaj oluşturmaktadır.

Cevher Hazırlama Mühendisliği İş Olanakları
Cevher hazırlama mühendisliği iş alanları, çalışma alanları, mezunları nerede çalışır, ne iş yapar, iş imkanları nelerdir? Bölümden mezun olanlar KPSS atamaları ile Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ile Maden Tetkik Arama Kurumu Genel Müdürlüğü gibi alanlarda görev alabilirler. KPSS taban puanları 75-80 puan arasında olmaktadır. Az önce de belirttiğimiz gibi mezun sayısının az olması KPSS atama puanlarının çok yüksek olmamasını sağlamıştır. Bu da bölüm mezunlarının atanmasını kolaylaştırmıştır.
cevher hazırlama mühendisliği ne iş yapar
Cevher Hazırlama Mühendisliği

Cevher Hazırlama Mühendisi Ne İş Yapar?
Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü mezunları aşağıdaki işleri yaparlar. Çalışma alanları madde madde sıralanmıştır.
-Altın gibi değerli madenlerin üretimi ile ilgili zenginleştirme çalışmaları yapar.
-Endüstriyel mineraller ile farklı sektörler için kullanışlı ürünler geliştirir.
-Cam, seramik ve gübre gibi ürünlerin endüstrisi ile ilgili araştırmaları geliştirmeleri yerine getirir.
-Toprak ıslah çalışmaları ile ilgili işlemleri yerine getirir.
-Çimento yapımında gerekli düzenlemeleri yapar.
-Çöp atıklarının ayrışma, değerlendirme gibi çalışmalarda bulunur.
-Kısacası aklınıza gelebilecek her türlü maden, yer altı kaynakları ve çeşitli minerallerin çıkarılması, işletilmesi, ürün haline getirilmesi ile ilgili işleri yapar.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Maaşları
Cevher Hazırlama mühendisi maaşı 2014 2015, cevher hazırlama mühendisi ne kadar maaş alır? Bu bölümden mezun olup, bir kamu kurumunda çalışan yeni bir mühendis 3000 liraya yakın maaş alabilmektedir.

Mezun öğrenciler istekleri dahilinde üniversitede kalarak öğretim görevlisi olarak çalışabilirler. Bunun için lisansüstü eğitimlerini almaları gerekmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 2
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Cevher Hazırlama Mühendisliği İş İmkanları
Cevher Hazırlama Mühendisliği İş İmkanları
http://4.bp.blogspot.com/-fRLFQ7kp_2Y/VAG8ZwpE8cI/AAAAAAAAA5k/3ZFa_59AuYc/s1600/cevher-hazirlama-muhendisligi.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-fRLFQ7kp_2Y/VAG8ZwpE8cI/AAAAAAAAA5k/3ZFa_59AuYc/s72-c/cevher-hazirlama-muhendisligi.jpg
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/cevher-hazrlama-muhendisligi-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/cevher-hazrlama-muhendisligi-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için