Çevre Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi İş İmkanları Maaşları

PAYLAŞ:

   Sevgili üniversite adayları; üniversite bölümlerini derleme çalışmalarımıza bir tanesini daha ekledik. Bu yazımızda Çevre Sağlığı bölümü ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri derlemeye çalıştık. Yazımızda; çevre sağlığı bölümü iş olanakları, iş alanları, maaşları, KPSS taban puanları, YGS taban puanları, mezunların nerelerde çalıştıkları, ne iş yaptıkları ile ilgili ayrıntılı ve açıklayıcı bilgiler vermeye çalışacağız. Daha anlaşılır olması açısından bu bilgileri başlıklar halinde sunmamızın daha yararlı olacağını düşünüyoruz.

Çevre Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi
Bu bölüm ülkemizdeki 5-6 üniversitede okutulmakta olup, eğitim süresi iki yıldır. Ön lisans yani 2 yıllık bölümlerden birisi olan bu bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır. Taban puanlar ise 180 ile 240 puan arasında seyretmektedir.

Çevre Sağlığı Bölümü KPSS Taban Puanları-Çevre Sağlığı Bölümü KPSS Atama Puanları
   Bu bölüm mezunlarının KPSS’den kaç puan alarak bir devlet kurumuna yerleşebileceğini araştırdık. Yapılan son 3-4 KPSS atamasında puanların başlarda düşük olduğunu ancak 2014 yılında yapılan atamada bu taban puanların yükseldiğini gördük. Son 3 yılın verilerine göre KPSS atama puanları 63 ile 82 puan arasında seyretmektedir. 2014 KPSS atamasında alımların hepsinin 80’li puanlarla olduğu görülmektedir. Bunun sebebi ise alınan kişi sayısının az olmasıdır. İhtiyaca göre bu puanlar daha aşağılara düşebilmektedir.

Çevre Sağlığı Bölümü İş Olanakları
Bölüm mezunlarının çalışma alanları geniş sayılmaktadır. Özellikle sağlık bakanlığı bünyesindeki hastanelere çokça alım yapılmaktadır. Sağlık bakanlığının yanı sıra, çevre ve şehircilik bakanlığı, orman ve su işleri bakanlığı, belediyeler, gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı gibi alanlarda da iş olanakları mevcuttur.

Çevre Sağlığı Bölümü Maaşları

Bölümden mezun olanlar genellikle devlet hastanelerine atanmaktadır. Kamu hastanelerine veya üniversite hastaneleri ile diğer sağlık kuruluşlarına atananlar tekniker unvanı ile çalışmaktadırlar. Alımlar ise ‘’sağlık teknikeri’’ adı altında yapılmaktadır. Normal şartlarda bir teknikerin maaşı 1800 lira civarında olmaktadır. Ancak hastanelerde döner sermaye de verildiği için sağlık teknikerlerinin maaşı 2500 liraya kadar çıkabilmektedir. Özel hastanelerde çalışanlar ise daha düşük maaşlar almaktadırlar.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Çevre Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi İş İmkanları Maaşları
Çevre Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi İş İmkanları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/cevre-saglg-bolumu-hakknda-bilgi-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/cevre-saglg-bolumu-hakknda-bilgi-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için