Çikolatanın Mucize Etkileri

Çikolataya kim hayır diyebilir ki 🙂 Peki bir çoğumuzun bu vazgeçilmez tutkusu olan çikolatanın bir de bizi güzelleştirdiğini söylesem. Saf siyah çikolata bol miktarda bulunan polifenoller, magnezyum, potasyum, fosfor ve E vitamini cilt güzelliğimize güzellik katıyor. Siyah çikolatanın içinde bulunan kakao yağı cildi yumuşatıyor. Siz de...

232 0

Çikolataya kim hayır diyebilir ki 🙂 Peki bir çoğumuzun bu vazgeçilmez tutkusu olan çikolatanın bir de bizi güzelleştirdiğini söylesem.

Saf siyah çikolata bol miktarda bulunan polifenoller, magnezyum, potasyum, fosfor ve E vitamini cilt güzelliğimize güzellik katıyor.

Siyah çikolatanın içinde bulunan kakao yağı cildi yumuşatıyor. Siz de cilt güzelliğinizi arttırıp yumuşacık bir cilde sahip olmak istiyorsanız kakao maskesini ve çikolata masajını mutlaka denemelisiniz.
İyi bir çikolata eşsiz bir şaraba benzer.Yapılış süreçleri koku ve renginin önemi şarabı andırır.
Bazı araştırmalar kakaodaki antioksidanların kırmızı şarap ve yeşil çayla mukayese edilecek kadar güçlü olduğunu söylüyor. Kelopatra‘dan bu yana şarabın yapım tekniklerine göre güzelleşme yöntemi olarak kullanıldığı biliniyor.Yeşil çayda bir çok kozmetik ürününde yer alıyor. Şimdi sıra çikolata kremlerinde.
Kakao yağı gerçekten iyi bir nemlendiricidir.Ciltteki en belirgin etkisi onu yumuşatması ve ince kırışıklıkları düzeltmesidir.

Bazı doktorlar kakao moleküllerinin cildin alt tabakasına geçemeyecek kadar büyük olduğunu söylüyorlar ve etkisinden şüphe duyuyorlar.Ama son teknoloji ile birleşen bazı ürünler ve kliniklerdeki deri altına enjekte yöntemleriyle artık çikolatanın tüm güzelleştiren faydaları bizim yararlanabileceğimiz bir seviyeye geldi.
Cildi yumuşatan çikolata ile Spalarda tüm vücuda masaj yapılıyor.Çikolata maskesi özellikle olgun ciltlerde mucizeler yaratıyor.Çikolatanın o güzel aromatik kokusu bir yana bir de zevkle cildimize yararı olduğu düşünmek bile mutlu ediyor;

Size özel bir çikolata maskesi tarifi vereceğim;Malzemeler
*Yarım bardak kakao

*1 çorba kaşığı süt kreması
*1 tatlı kaşığı bal
İsterseniz nemlendirmeyi arttırmak için bu malzemeler ek olarak yulaf unu,ezilmiş badem,1-2 damla badem yağı ya da saf zeytin yağı ilave edebilirsiniz.
Malzemeyi kremayla birlikte güzelce karıştırıp güzel sürülebilir bir kıvam elde edince yüze ve boyna sürün ve 15 dakika kadar bekleyin sonra ılık suyla yıkayın,yüzünüzdeki nemi ve canlılığı göreceksiniz.

*Eğer isterseniz bitter çikolatayı bir miktar saf zeytinyağı ile buharda eriterek karıştırın ve bu maskeyi de haftada 1 kez uygulayın.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php