Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Ne İş Yapar?

PAYLAŞ:

   Sevgili üniversite adayları ve üniversite öğrencileri; sizler için Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü ile ilgili araştırmalar yapıp, bölüm ile ilgili en güncel bilgileri derlemeye çalıştık. Yazımızın alt başlıkları dâhilinde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü iş imkanları, iş olanakları, çalışma alanları, maaşları, dersleri, KPSS taban puanları ve benzeri konularda bilgi sahibi olabileceksiniz. Deniz ve denizciliği seven, bu bölüme ilgi duyan üniversite adaylarımızın işine yarayacağını ümit ediyoruz.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Hakkında Bilgi
Bu bölüme öğrenci alımı MF-4 puan türü ile yapılmaktadır. Zaten tüm mühendislik bölümlerinin öğrenci alımı yaptığı puan türü de budur. 2014-2015 taban puanlarına baktığımızda en küçük puanların 300 civarında olduğu görülmektedir. Ancak özel üniversitelerin taban puanları daha düşük olmaktadır. Öyle ki 205 puan ile bile alım yapıldığı olmuştur. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır. Mezun olanlar deniz ulaştırma işletme mühendisi unvanı ile anılırlar.
deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümü iş imkanları
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği İş Olanakları, İş İmkanları
Bölüm mezunları kamuya ait kurum ve kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi özel kuruluşlarda da iş bulma imkanına sahiptirler. Çalışma alanları genellikle gemiler ve limanlardır. Özellikle deniz taşımacılığı yapılan şirketlerde dolgun maaşlarla çalışabilmektedirler. Diğer çalışma alanları ise denizcilik ile alakalı sigorta şirketleri, deniz ticaret şirketleri ve benzeri yerlerdir. Bunun yanında mezun olan öğrenciler istedikleri takdirde üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışma olanağına da sahiptir.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Olan Üniversiteler-Hangi Üniversitelerde Var?
Bölüm; İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Girne Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi Ve Zirve Üniversitesinde bulunmaktadır.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Maaşı
Göreve yeni başlayan bir deniş ulaştırma işletme mühendisi 3000 lira dolaylarında maaş ile çalışabilir. Verdiğimiz bu maaş oranı özellikle kamuya ait resmi kuruluşlarda çalışan mühendisler için geçerlidir. Özel denizcilik şirketlerinde çalışanlar daha düşük maaşlarla çalışabileceği gibi çok daha yüksek maaşlarla çalışma olanağına da sahiptir.
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Dersleri
Bölümde; malzeme bilgisi, istatistik, fizik, matematik, kimya, gemi manevrası, navigasyon, denizde güvenlik, gemi inşa ve stabilite, yöneylem araştırması ve bunlara benzer dersler okutulmaktadır.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Ne İş Yapar?
Bu meslek personeli aşağıdaki görevleri yerine getirmektedir.
-Gemilerin güvenli bir şekilde çalıştırılmasını ve amacına uygun bir şekilde işletilmesini sağlar.
-Taşınacak olan yükün ilgili yere, düzgün bir şekilde taşınması ve teslim edilmesinde koordineyi sağlar.
-Limandaki çalışma alanında yapılması gereken resmi işlemleri yapar ve yasal gereklilikleri yerine getirir.
-Emri altındaki personele iş dağıtımı yapar ve eş güdümü sağlar.

-Gemideki makinelerin düzenli çalışması, onarımı vb. işlerle uğraşır.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Ne İş Yapar?
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Ne İş Yapar?
http://2.bp.blogspot.com/-aFzbgVEBepk/VAHhdKI64sI/AAAAAAAAA50/9TBqSLEIpI0/s1600/deniz-ulastirma-isletme-muhendisligi.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-aFzbgVEBepk/VAHhdKI64sI/AAAAAAAAA50/9TBqSLEIpI0/s72-c/deniz-ulastirma-isletme-muhendisligi.jpg
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/deniz-ulastrma-isletme-muhendisligi-ne.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/deniz-ulastrma-isletme-muhendisligi-ne.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için