Deri Teknolojisi Bölümü İş İmkanları

   Deri teknolojisi bölümü nedir, deri teknolojisi bölümü hakkında bilgi, iş alanları, iş olanakları, maaşları gibi konularda üniversite adaylarını bilgilendirmeyi amaçladık. Yazımızda Deri Teknolojisi ile ilgili bilgileri edinerek bu bölümün size göre olup olmadığına karar verebilirsiniz. Deri Teknolojisi bölümü Hakkında Bilgi Bu bölüm ülkemizdeki üç...

460 0
   Deri teknolojisi bölümü nedir, deri teknolojisi bölümü hakkında bilgi, iş alanları, iş olanakları, maaşları gibi konularda üniversite adaylarını bilgilendirmeyi amaçladık. Yazımızda Deri Teknolojisi ile ilgili bilgileri edinerek bu bölümün size göre olup olmadığına karar verebilirsiniz.
Deri Teknolojisi bölümü Hakkında Bilgi
Bu bölüm ülkemizdeki üç üniversitede okutulmaktadır. Deri Teknolojisi bölümünün olduğu üniversiteler; İstanbul Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesidir. 2 yıllık Deri Teknolojisi bölümünü okumak isteyenler YGS sınavına girerek, aldıkları YGS-2 puan türü ile tercih yaparlar. Bölümün eğitim süresi iki yıldır. Yani bölüm ön lisans bölümleri arasındadır.
Deri Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
   ‘’Deri Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, iş alanları nedir’’
Bu bölümden mezun olan öğrenciler, deri üretimi yapan her türlü fabrikada, yine deri üretimi yapan ve bunu pazarlayan iş yerlerinde çalışabilirler. Hayvancılığın geniş çaplı yapıldığı ülkemizde deri ve dericiliğe de önem verilmekte ve bu alanda birçok ürünün üretimi gerçekleştirilmektedir. Kemerinden çantasına, cüzdanından ayakkabısına, kabanından şapkasına, koltuğundan döşemesine kadar birçok alanda kullanılan derinin, iş sektörü olarak da önemi büyüktür. Bu yüzden Deri teknolojisi bölümünden mezun olmuş eğitimli elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır.
Deri Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri (DGS Bölümleri)
   Bu bölümden mezun olanlar DGS sınavına girip yeteri puan almak şartı ile Deri Mühendisliği bölümüne geçiş yapabilir, böylece lisans mezunu olma ve mühendis olarak göreve başlama imkanını elde etmiş olur.
Deri Teknolojisi bölümü Maaşları – Mezunlar Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Özel deri üretim fabrikalarında çalışan mezunlar genellikle asgari ücret ile başlarlar ancak tecrübelerine göre zamanla maaşları artmaktadır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php