Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

   Ülkemizdeki bazı üniversite bölümleri kamu sektöründe de iş imkanı bulunurken, bazılarında ise daha çok özel sektör için iş istihdamları bulunmaktadır. İşte kamudan çok özel kuruluşlarda veya iş yerlerinde iş olanakları bulunan iki yıllık bölümlerden bir tanesi de Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümüdür. Bu yazımızda Doğal Yapı Taşları Teknolojisi ile ilgili bilgileri öğrenebilir, bölümün iş olanakları, iş alanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü Nedir?
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi özel mermer üretim merkezlerinde çalışabilecek eğitimli elemanlar yetiştirmek amacı ile kurulmuş olan bir ön lisans programıdır.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm Türkiye’deki 5-6 üniversitede okutulmaktadır. Bölüme yerleşmek isteyenler şayet teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmuşlarsa, sınavsız geçiş hakkını kullanmaları mümkündür. Sınavsız geçiş hakkı mezun olunan bölüm, mezuniyet yılı, diploma notu, nüfus cüzdanı yaşı gibi kriterler baz alınarak yapılan yerleştirmedir. Ancak bu yerleştirmenin yanında, diğer bölüm öğrencilerin veya düz liselerden mezun olan öğrencilerin de bölümü tercih etme hakkı bulunmaktadır. Bu öğrenciler YGS sınavına girip YGS-6 puan türünden en az 140 puan alanlar bölümü tercih etme hakkına sahip olmuş olurlar.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü İş İmkanları, İş Olanakları, İş Alanları
Az önce de bahsettiğimiz gibi doğal yapı teknolojisi mezunları kamudan çok özel fabrika veya iş yerlerinde çalışırlar. Mermercilik, ülkemizde gelişmiş bir sektör olduğu için ve ülkemiz mermer rezervi konusunda zengin olduğu için, bölüm mezunlarının iş bulma sıkıntısı pek bulunmamaktadır. Mezunlar istekleri halinde her türlü özel mermer fabrikasında, mermercilikle ilgili her türlü iş yerinde çalışabilirler.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Dikey Geçiş Bölümleri
Bu bölümden mezun olanlar DGS sınavına girerek lisans mezunu olabilirler. Tabi bunun için de bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu konudaki tek kriter ise DGS sınavıdır. Öğrenciler mezun olduktan sonra bu sınava girerek Maden mühendisliği ve jeoloji mühendisliği bölümlerinden birini tercih ederek, dikey geçiş yapabilirler.
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Maaşları

Mezunlar özel sektörde çalıştıkları için farklı yerlerde çalışan kişilerin maaşları farklı olabilmektedir. Ancak asgari ücretin 2 katı kadar maaş alanların bulunduğu bilinmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 3
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/dogal-yap-taslar-teknolojisi-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/dogal-yap-taslar-teknolojisi-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için