En Etkili Selülit Tedavileri

Sevgili egitimsaglik.com okuyucularımız, daha önceki selülite tedavisi ve yöntemleri yazımızda da selülite neden olan şeyler ve yaşantımızda buna engel olmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini belirttik. Sizler de eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız diğer yazılarımıza da göz atarak çözüm yolları bulmaya çalışabilirsiniz. Kadınların göz çevresi...

239 0
Sevgili egitimsaglik.com okuyucularımız, daha önceki selülite tedavisi ve yöntemleri yazımızda da selülite neden olan şeyler ve yaşantımızda buna engel olmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini belirttik. Sizler de eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız diğer yazılarımıza da göz atarak çözüm yolları bulmaya çalışabilirsiniz.
Kadınların göz çevresi ve yüz kırışıklıklarından sonra hekimlere ve güzellik merkezlerine başvurdukları başlıca konular arasında selülite çözüm aramak geliyor.
Bir çok güzellik ve estetik yöntemlerinde olduğu gibi bu konuda da size özel yöntemleri belirlemek çok önemli. Çok fazla hasta türü, çok fazla selülit çeşitleri ve bir o kadar farklı tedavi yöntemleri,sistemleri vardır .
Burada önemli olan selülitinizin derecesi ve durumu ile en doğru tedavinin buluşmasıdır.Selülitle birlikte bölgesel fazlalık,kılcal damar,cilt elastikiyetindeki bozulma ve daha önceki yazımızda da üstünde durduğumuz dolaşım bozukluklarının hepsi birden ele alınmalı.
Eğer kilo fazlalığı varsa öncelikle kilo vermelisiniz ve sonra selülit tedavisine başlamalısınız. Bölgesel fazlalık ve kalça altındaki selülit söz konusu olduğunda en etili tedavilerden biri Zeltig Coolsculpting denilen sistemle elde ediliyor. Bölgedeki yağ fazlalığını  vakum ile çekerek soğutuyor. Yağ hücreleri soğukta yaşayamadığı için yavaş yavaş eriyerek karaciğerden dışarı atılıyor. Kesik, iğne, yara  izi ve iyileşme sürecinin olmadığı yöntemde sonuçlar iki ay sonara alınıyor. Yöntem istenilen bölgeye bir saatte uygulanıyor. Gerekirse iki ay sonra bir uygulama daha yapılıyor. Tek seansta yağların yüzde 30’u donduruluyor, uygulandığı bölgede 3’te 1 oranda küçülme sağlıyor.
Selülit Tedavisinde kullanılan Mezoterapi, Radyofrekans, Kavitasyon ve Selülit Mesajı da  çok etilili diğer tedavilerdendir.
Bu işlemler için gideceğiniz yeri doğru seçmek çok önemli.Bence eğer varsa oraya tedaviye gitmiş bir tanıdığınızdan bire bir bilgi almak. Gitmeyi düşündüğünüz yerin doktorundan önce randevu alın, tedaviler hakkında bilgi edinin bu tedavi yöntemlerini internetten araştırın ve kendiniz için sağlıklı günlere doğru yola çıkın.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php