2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

   Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki ‘’Halkla İlişkiler ve Tanıtım’’ adında iki farklı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerden bir tanesi lisans bölümü yani 4 yıllık; diğeri ise ön lisans bölümü yani 2 yıllıktır. Bu çalışmamızda iki yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 2 yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü iş olanakları, iş alanları, çalışma alanları, KPSS taban puanları vb. konularda bilgiler vermeye çalışacağız.

2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Hakkında Bilgi
Bu bölümüm eğitiminin verildiği üniversiteler YGS-4 puanı ile öğrenci almaktadır. Bu yüzden sadece bu bölümü tercih etmek isteyen adayların YGS’ye girmesi yeterlidir. Üniversite yerleştirme taban puanlarına bakıldığında, bu bölümün taban puanının 300 puan civarında olduğu görülmektedir. Bölümün eğitim süresi iki yıldır.

İki Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunları Ne İş Yapar?
‘’2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü iş olanakları, iş imkanları, çalıştığı kurumlar ve yerler, çalışma alanları nelerdir’’
Bölüm mezunları KPSS ile çeşitli devlet kurumlarına atanabilir veya özel kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Çalışma alanlar geniştir; ancak en yoğun iş alanları genellikle bankalardır. Bölüm mezunları işe başladıkları kurumların, kaba tabirle tanıtımını yapmakla görevlidir. Kurumlarının halka tanıtılması, kampanyaların, fırsatların duyurulması için çeşitli işler yaparlar. Gerektiğinde broşür hazırlar ve bu broşürlerin halka dağıtılmasını sağlarlar. Gerekirse kurumlarının tanıtımı ile ilgili toplantılar, sergiler düzenler ve konuşmacı olarak görev yaparlar. Bu meslek bir anlamda reklamcılıktır. Kısacacı çalıştıkları kurumun reklamını yaparlar, denilebilir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Mezunları Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?
Bölüm mezunlarında aranacak veya aranması gereken en önemli özellikler iletişim ile ilgili özelliklerdir. Bu kişilerin hitabet sanatının, ikna etme kabiliyetinin çok yüksek olması, diksiyonunun düzgün olması gerekmektedir. Ayrıca güler yüz ve liderlik özellikleri de aranan diğer önemli özelliklerdendir.
2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü KPSS Atama Taban Puanları 2014 2015
Yapılan son atamalara bakıldığında, bu bölümün KPSS taban puanlarının yüksek olduğu görülmektedir. Örneğin 2014’te yapılan bir atamada, atama taban puanların 84-85 puan olduğu görülmektedir.
 Ayrıca bölüm mezunları birçok 4 yıllık bölüme de dikey geçiş yapabilmektedir. Tabi bunun için DGS sınavından yeterli puanın alınması şarttır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Maaşları

Bölümden mezun olup bir devlet kurumuna memur olarak atandıklarında 2200 lira civarında maaş alabilmektedirler. Özel şirketlerde veya kuruluşlarda çalışanlar ise genellikle asgari ücretle işe başlatılmakta daha sonra maaşları yükseltilebilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: 2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş İmkanları
2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/09/2-yillik-halkla-iliskiler-ve-tantm.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/09/2-yillik-halkla-iliskiler-ve-tantm.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için