Evde Hasta Bakımı Bölümü İş Olanakları Maaşları

PAYLAŞ:

   Günümüz Türkiye’sinde geniş çalışma alanlarına sahip olan sağlık bölümlerinden bir tanesi de Evde Hasta Bakımı bölümüdür. Sağlık alanında yeni gelişmelerin yaşanması, bunun neticesinde Sağlık Bakanlığının evde hasta bakımı uygulamasını başlatması bu sektörün açılmasını ve zamanla gelişmesini sağlamıştır. Sizler için Evde Hasta Bakımı bölümünü araştırdık ve iş imkanları, iş olanakları, iş alanları, çalışma alanları, KPSS atamaları, maaşları hakkında bilgi edindik. Şimdi dilerseniz bu üniversite bölümünü başlıklar halinde inceleyelim.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Hakkında Bilgi
   Bu bölüm, geleceği olduğu düşünülen ve iş imkanlarının geniş olduğu sağlık bölümlerinden bir tanesidir. Evde Hasta Bakımı bölümünün eğitim süresi 2 yıldır. YGS puanı ile öğrenci alımı yapmaktadır. Diğer birçok bölümde olduğu gibi, bu bölümde de staj yapılmaktadır.
Evde Hasta Bakımı Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?
Bölüm mezunlarının genellikle çalıştığı yerler devlet hastaneleri ve üniversite hastaneleridir. KPSS atamalarına bakıldığında neredeyse tüm atamaların, bu kurumlara yapıldığı görülmektedir. Herhangi bir kamu hastanesine veya üniversite araştırma hastanesine atanan evde hasta bakımı mezunları, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan hastaların bakımlarını evde yaparak, onların durumlarını takip ederler.
   Bu yüzden bakım, kontrol, egzersiz yaptırma, rahatlatma gibi yeterliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Evde Hasta Bakımı Bölümü İş Olanakları
   ‘’mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, ne kadar maaş alır, KPSS atamaları nasıldır’’
Bölümden mezun olan öğrenciler KPSS sınavı ile hastanelere atanıyor olsa da tek çalışma olanakları bunlarla sınırlı değildir. Mezunlar özel olarak çalışabilecekleri gibi huzur evleri, çeşitli vakıflar veya sivil toplum örgütleri gibi alanlarda da iş bulma olanağına sahiptir.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Maaşları
   Bir devlet hastanesinde veya araştırma hastanesinde çalışma fırsatı bulanlar, kendilerini tatmin edecek oranlarda maaş alabilirler. Genellikle 1500-1600 lira civarında taban maaş almaktadırlar. Ancak hastanelerde verilen döner sermaye ödemeleri bu oranı artırmaktadır. Öyle ki bir evde hasta bakımı sağlık teknikerinin 600-700 lira döner sermaye alacağı düşünülürsü, toplamda 2200-2300 lira maaş alabileceği ifade edilebilir. Ancak şunu belirtmeliyiz ki bu oranlar hastaneden hastaneye veya çalışılan yere göre değişebilmektedir.

Evde Hasta Bakımı KPSS Atama Puanları

   Son birkaç yılda yapılan KPSS atamalarına baktığımızda, atamaların neredeyse tamamının hastanelere yapıldığını ve KPSS taban puanlarının 65-75 dolaylarında olduğunu görmekteyiz.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 4
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Evde Hasta Bakımı Bölümü İş Olanakları Maaşları
Evde Hasta Bakımı Bölümü İş Olanakları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/09/evde-hasta-bakm-bolumu-is-olanaklar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/09/evde-hasta-bakm-bolumu-is-olanaklar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için