Fizyoterapi Bölümü Maaşları İş Olanakları

PAYLAŞ:

  Türkiye’de uzun yıllardan beri sağlık bölümlerinde iş imkanlarının çok geniş olduğunu daha önceki yazılarımızda da belirtmiştik. Bu sağlık bölümlerine en iyi örneklerden birisi de 2 yıllık Fizyoterapi bölümüdür. Bu bölümde hem iş imkanlarının geniş olması hem de özellikle özel hastane veya fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde dolgun ücretlerle çalışma olanağının bulunması, bölümün çokça tercih edilmesini sağlamıştır. Şimdi iki yıllık Fizyoterapi bölümü ile ilgili tüm bilgileri bölüm bölüm inceleyelim.

2 Yıllık Fizyoterapi Bölümü Hakkında Bilgi
Ön lisans programlarından birisi olan Fizyoterapi bölümü YGS puanı ile öğrenci alımı yapmaktadır. Alım yapılan puan türü ise YGS-2’dir. Bu anlamda, sadece bu bölümü tercih edecek olan öğrencilerin YGS sınavına girmesi yeterlidir. Fizyoterapi bölümünün eğitim süresi 2 yıldır. Bölümden başarı ile mezun olanlara Fizyoterapi Teknikeri unvanı verilir.

2 Yıllık Fizyoterapi Bölümü Olan Üniversiteler
Fizyoterapi bölümü hangi üniversitelerde var? Bölümün okutulduğu gerek devlet gerekse de özel birçok üniversite var. Biz, sizler için iki yıllık fizyoterapi bölümünün bulunduğu devlet üniversitelerini derledik. Fizyoterapi bölümü bulunan devlet üniversiteleri şunlardır:
Adnan Menderes Üniversitesi,  Afyon Kocatepe Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Yalova Üniversitesi.

Fizyoterapi Bölümü İş İmkanları
Fizyoterapi mezunları nerede çalışır, çalışma alanları, iş olanakları, iş bulma olanakları nelerdir?  Bölümden mezun olan öğrenciler ön lisans KPSS sınavından başarılı olarak devlet üniversitelerine veya üniversite araştırma hastanelerine atanabilirler. Bu durumda, göreve memur statüsünde başlamış olurlar ve maaşlarını da bu statüde alırlar. Devlet ve üniversite hastaneleri, fizyoterapi mezunlarının tek çalışma alanları değildir. Mezunlar aynı zamanda özel hastanelerde veya fizik tedavi merkezlerinde de iş bulma imkanına sahiptir.

2 Yıllık Fizyoterapi Mezunları Ne İş Yapar?
Bu bölümden mezun olanlar hastanelerde fizik tedavi uzmanı veya Fizyoterapist sorumluluğunda, fizik tedavi gören hastalarla ilgili işleri yaparlar. Fizik tedavi cihazlarının çalıştırılmasında, hastaların egzersizlerinde vs. görev alırlar.

2 Yıllık Fizyoterapi Maaşları

Fizyoterapi maaşları ne kadar, fizyoterapi teknikeri ne kadar maaş alır? Fizyoterapi teknikerlerinin aldığı maaşlar hastaneden hastaneye farklılık gösterebilmektedir. Genel anlamda ifade edecek olursak, bir fizyoterapi teknikeri 1600 lira civarında taban maaş; 700 lira civarında da döner sermaye ödemesi alır. Yani ortalama maaşları 2300-2500 lira arasındadır.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 39
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Fizyoterapi Bölümü Maaşları İş Olanakları
Fizyoterapi Bölümü Maaşları İş Olanakları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/09/fizyoterapi-bolumu-maaslar-is-olanaklar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/09/fizyoterapi-bolumu-maaslar-is-olanaklar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için