İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Sınavlara Girilir?

   Merhaba sevgili öğrenciler. İngilizce öğretmenliği için hangi sınavlara girilmeli, sorusunu cevaplamak için bu yazıyı hazırlamış bulunmaktayız. İngilizce öğretmenliğine olan rağbet geçmişten beri her zaman yüksek olmuştur.    Yabancı dillere, özellikle de İngilizceye meraklı olan öğrencilerin en çok sahibi olmak istedikleri meslek İngilizce öğretmenliğidir. Peki,...

403 0

   Merhaba sevgili öğrenciler. İngilizce öğretmenliği için hangi sınavlara girilmeli, sorusunu cevaplamak için bu yazıyı hazırlamış bulunmaktayız. İngilizce öğretmenliğine olan rağbet geçmişten beri her zaman yüksek olmuştur.

   Yabancı dillere, özellikle de İngilizceye meraklı olan öğrencilerin en çok sahibi olmak istedikleri meslek İngilizce öğretmenliğidir. Peki, İngilizce öğretmeni olmak için hangi sınava, hangi LYS’ye girilmelidir.

   İngilizce öğretmenliği bölümü okumak isteyenlerin, girmesi gereken iki sınav bulunmaktadır. Bunlardan ilki YGS sınavıdır ki tüm üniversite adaylarının bu sınava girmesi gerekmektedir. ancak İngilizce öğretmenliği için YGS yeterli değildir. YGS’ye girip en az 180 puan alanların aynı zamanda Temmuz ayında yapılan LYS-5 sınavına da girmesi gerekmektedir.

   LYS-5 dil sınavıdır. DİL puan türleri ile alım yapan bölümleri tercih etmek isteyenler bu sınava da girmek zorundadır. Yabancı dil bölümünden mezun olmayanlar da bu sınava girebilir ve İngilizce öğretmenliğini tercih edebilirler.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php