Patoloji Laboratuvar Teknikleri İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

   Türkiye’de sağlık sektöründeki gelişmeler konusunda muhtemelen hepiniz hemfikirsinizdir. Gereken yeni açılan hastaneler, gerekse de hasta hakları ile ilgili gerçekten büyük bir değişim yaşanmıştır son yıllarda. Açılan birçok sağlık kurumu, yeni iş istihdamları ihtiyacını da beraberinde getirmiştir. Bu yüzdendir ki sağlık ile ilgili bölümlerden mezun olanların büyük bir kısmı devlet hastaneleri veya üniversite hastanelerinde işe başlamakta; atanamayanlar ise özel hastanelerde iş imkanı bulabilmektedir.
   Sağlık bölümlerinden bir tanesi de Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümüdür. Şimdi başlıklar halinde Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümü hakkında lazım olan bilgileri vereceğiz. Yazımızda Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümü hakkında genel bilgi, iş imkanları, çalışma alanları, maaşları, KPSS atama puanları yanitaban puanları hakkında bilgiler vereceğiz.
Patoloji Laboratuvar Teknikleri KPSS Atama Taban Puanları 2014 2015
Birçok bölümde KPSS ile atanma sıkıntısı yaşanmaktadır. Atama puanları çok yüksektir. Elbette ki Patoloji bölümü KPSS taban puanları çok da düşük değildir ancak diğer bölümlere nazaran daha iyi durumdadır. 2013 ve 2014 yıllarında yapılan KPSS atamalarında Patoloji mezunlarının 75 ve daha üstü puan alanları devlet hastanesi veya üniversite araştırma hastanelerinden birine atanmayı başarmıştır.
Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü Hakkında Bilgi
Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümü YGS-2 puan türü ile alım yapmaktadır. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Bölümü başarı ile bitirip bir devlet kurumuna atananlar teknik hizmetler sınıfına bağlı olarak, memur statüsünde çalışırlar.
Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü İş İmkanları
Bölüm mezunlarının en çok çalıştığı daha doğrusu atandığı yer devlet hastaneleri ve Üniversite hastaneleridir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kurumlar KPSS ile alım yapmaktadır. KPSS sınavından yeteri kadar puan almayanlar ise özel hastanelerde çalışmaktadır.
Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümü iş imkanları nelerdir, Patoloji Laboratuvar Teknikleri mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, iş bulma olanakları nasıldır’’
Patoloji Laboratuvar Teknikleri Maaşları
Sağlık çalışanlarının maaşları döner sermaye gibi ödemelerden dolayı tatmin edici sayılmaktadır. Yaptıkları işin zorluğuna göre maaşları yeterli görülmezse de birçok memura göre iyi maaş almaktadırlar. Bir devlet veya üniversite hastanesinde çalışan patoloji laboratuvar teknikeri maaşı 2400-2500 lira dolaylarındadır. Ancak bu oran kabataslak olarak verilmiştir. Çalışılan kuruma göre alınan maaşlar değişebilmektedir. Özel hastanelerde ise bu maaş asgari ücret seviyesine kadar düşebilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Patoloji Laboratuvar Teknikleri İş İmkanları ve Maaşları
Patoloji Laboratuvar Teknikleri İş İmkanları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/09/patoloji-laboratuvar-teknikleri-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/09/patoloji-laboratuvar-teknikleri-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için