İnsan Kaynakları Yönetimi İş İmkanları

PAYLAŞ:

   Küçük kurumlardan veya firmalardan çok, büyük firmalarda veya devlet kurumlarında iş imkanı bulunan bölümlerden biri olan 2 yıllık insan kaynakları yönetimi bölümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bölümü tercih etmek isteyen adaylar için lazım olan tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Yazımızda, aşağıda italik olarak yazılan konularda bilgi sahibi olabileceksiniz.
‘’2 yıllık insan kaynakları yönetimi bölümü iş olanakları, çalışma alanları, yıllık insan kaynakları yönetimi iş imkanları, yıllık insan kaynakları yönetimi mezunları ne iş yapar nerede çalışır, yıllık insan kaynakları yönetimi maaşları ne kadar, dikey geçiş bölümleri nelerdir, yıllık insan kaynakları yönetimi dersleri, KPSS taban puanları’’

2 Yıllık İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Bu bölüme YGS-6 puan türü ile öğrenci alınmaktadır. Bölümün eğitim süresi iki yıl yani 4 dönemdir. Bölümden mezun olanlar insan kaynakları yönetimi meslek elemanı unvanı ve insan kaynakları yönetimi diploması verilmektedir. Bölümün taban puanları genellikle 200-300 puan arasında değişmektedir. Bölüm hem devlet üniversitelerinde hem de özel üniversitelerde okutulmaktadır.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü İş İmkanları, İş Alanları 2015
İnsan kaynakları yönetimi mezunları yukarıda da bahsettiğimiz gibi daha çok büyük firmalarda çalışma alanı bulabilmektedir. Doğrusunu söylemek gerekirse çoğu defa çalışma olanağı bulamamaktadır. Eveti hangi internet sitesine girerseniz girin, bu bölümün iş olanaklarının geniş olduğu söylenir, mezunların her türlü devlet kurumunda çalışabileceği söylenir ancak durum sanıldığı gibi değildir. Doğru, insan kaynakları yönetimi bölümünden mezun olanlar, her türlü kurumda çalışma olasılığına sahiptir; ancak bu sadece olasılıktan ibarettir.

   İnsan kaynakları yönetimi mezunlarının iş bulması için büyük firmalara veya kurumlara ihtiyaç vardır. Bu tür kurumların da sayısı azdır. Bu yüzden bölümden mezun olanların çoğu KPSS ile çeşitli memurluklara atanmaktadır. Bir kısmı ise özel firmalarda veya şirketlerde çalışmaktadır. Bu tür özel firmalarda çalışmak ise biraz zordur. Bunun için kendinizi çok iyi geliştirmiş olmanız, iletişim konusunda güçlü olmanız ve iyi bir diksiyona sahip olmanız gerekmektedir. Yabancı dil ise bir başka tercih sebebi olmaktadır. Bu bölümden mezun olanlar bayanlar biraz daha şanslı sayılabilir; çünkü özel firmaların tercihi genellikle kendini iyi yetiştirmiş bayanlardan yana olmaktadır.

İki Yıllık İnsan Kaynakları Yönetimi Maaşları 2015
İnsan kaynakları bölümünden mezun olanların maaşı, çalışılan yere göre değişiklik gösterebilir. Örneğin memur olarak atanmış biri 2300 lira civarında maaş alırken özel şirkette çalışan biri 1500 liraya veya 3000 liraya çalışma olanağı bulabilir.

İnsan Kaynakları Yönetimi KPSS Taban Puanları 2015
Yapılan son KPSS alımlarında, bu bölümün mezunları 79 puan ve üstü puanlarla atanmıştır. Ancak dediğimiz gibi bu atamaların neredeyse tamamı normal memurluklara olmuştur. Atama yapılan kurumlar ise genellikle üniversitelerdir.

İnsan Kaynakları Yönetimi DGS Bölümleri 2015
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
Bölümden mezun olanlar aşağıdaki dört yıllık bölümlere dikey geçiş yapabilmektedir.
İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi.


Son Söz: Dediğimiz gibi bu bölümün iş imkanları geniş olsa da, diğer birçok bölüm gibi KPSS atamalarında çok az kişi alınmaktadır. Atananların da büyük bir kısmı normal memurluklara atanmaktadır. Bu yüzden bölümü tercih etmek isteyenlerin iyi düşünmesi gerekmekte ve bölüme yerleştikten sonra da kendisini iyi geliştirmesi gerekmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İnsan Kaynakları Yönetimi İş İmkanları
İnsan Kaynakları Yönetimi İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/10/insan-kaynaklar-yonetimi-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/10/insan-kaynaklar-yonetimi-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için