Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları

PAYLAŞ:

Sağlık kurumları işletmeciliği bölümünün devlet hastanelerinde, üniversite araştırma hastanelerinde veya çeşitli özel hastanelerde yöneticilik yapabilecek olan eğitimli personeller yetiştirmektir. Sağlık kurumları işletmeciliği mezunlarının iş bulma olanakları, yukarıda saydığımız kurumlarla sınırlı değildir. Bu bölümden mezun olanlar, her türlü devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde, belediye sağlık merkezlerinde, ecza depolarında, rehabilitasyon merkezlerinde, ağız ve diş sağlığı merkezlerinde veya medikal cihaz üreten şirketlerde çalışma imkanı bulabilir. Şimdi biraz daha ayrıntıya girerek 2 yıllık sağlık kurumları işletmeciliği bölümü iş olanakları, iş imkanları, çalışma alanları, maaşları, KPSS taban puanları, 2 yıllık sağlık kurumları işletmeciliği dersleri ve çeşitli konularda bilgiler vereceğiz.

2 Yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Hakkında Bilgi 2014 2015
İki yıllık sağlık kurumları işletmeciliği bölümü, Türkiye'deki birçok üniversitede bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı YGS-6 puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Bölümü öğrencileri eğitimleri boyunca belli bir zaman diliminde staj yapmak zorundadır. Bölümden mezun olanlar sağlık kurumları işletmecisi unvanı alırlar.

İki Yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü İş İmkanları 2014 2015
Sağlık kurumları işletmeciliği mezunları kamu hastanelerinde, üniversite hastanelerinde ve özel hastanelerde çalışabilir. Devlet, yani kamu hastanelerinde çalışabilmek için KPSS sınavına girip atanmak için yeterli puanı almalıdırlar. KPSS'de başarılı olamayanlar ise özel hastanelerde sağlık kurumları işletmeciliği yapabilir. Yazının başında da belirttiğimiz gibi iş bulma olanakları sadece bunlardan ibaret değildir. Yazının girişinde belirttiğimiz çalışma alanları da iş olanakları arasında sayılmaktadır.


İki Yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları 2014 2015
 Herhangi bir devlet hastanesine veya üniversite araştırma Hastanesi'ne atanan öğrenciler çalıştıkları yerlerde hem devlet memuru statüsünde maaş alırlar hem de hastanenin döner sermayesinden pay alırlar. Alınan döner sermaye ücreti, hastaneye göre değişiklik gösterebileceği için alınan maaşlar da farklı olabilmektedir. 3000 TL maaş alan sağlık kurumları işletmecisi olduğu gibi 5000 TL alan sağlık kurumları işletmecisi de olabilir.

2 Yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Dikey  Geçiş Bölümleri 2014 2015
Bölümden mezun olanlar, aşağıdaki dört yıllık bölümlere DGS ile dikey geçiş yapabilir.
Sağlık yönetimi bölümü, İşletme bölümü, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü, sağlık idaresi bölümü, sağlık kurumları yöneticiliği bölümü. Bu bölümlere dikey geçiş yapabilmek için DGS sınavından yeterli puan alınmalıdır.
‘’AÖF sağlık kurumları işletmeciliği iş olanakları, sağlık kurumları işletmeciliği maaşları, sağlık kurumları işletmeciliği mezunları ne iş yapar nerede çalışır iş bulma olanakları nelerdir.’’

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 13
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/10/saglk-kurumlar-isletmeciligi-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/10/saglk-kurumlar-isletmeciligi-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için