Doktor Maaşları 2015

PAYLAŞ:

   Ülkemizde ulaşılması en zor mesleklerden biri olan doktorluk, her zaman yoğun talep görmüştür. Geçmişten beri, neredeyse bütün çocukların hayallerini süslemiş, çocuklardaki ilk hedef olmuştur. Bu durum, gerek doktorluğun kutsal bir meslek oluşu, çocukların deyimiyle hastaları kurtarması, gerekse de diğer mesleklere göre kazançlarının daha iyi olmasından kaynaklanmaktadır.
   Peki, gerçekten doktorlar çok iyi kazanıyor mu? Diğer mesleklerden çok mu daha fazla maaş alıyorlar? Doktor maaşları ne kadar? Bu sorulara net bir cevap vermek zordur. Tabi, günümüzdeki bazı yasal düzenlemelerden sonra, bir doktorun maaşını ifade edebilmek daha kolaydır. Şimdi sizlere devlet hastanelerinde veya araştırma hastanelerinde çalışmakta olan doktorların maaşları hakkında bilgi vereceğiz.

2015 Doktor Maaşları

Aşağıda verdiğimiz bilgiler, ek ödeme veya yan ödeme olarak tabir edilen ödemelerden arındırılmıştır. Örneğin döner sermaye, performans gibi ödemeler, aile yardımı, çocuk yardımı gibi ödemeler hesaplanmamıştır.

Uzman Doktor Maaşları 2015

2015 yılında, bir uzman doktorun alabileceği net maaş 4250 lira civarındadır. Tabi ki bu maaş oranı kabataslak olarak verilmiş, özellikle tıp okumak isteyen öğrencilerin bilgi sahibi olması amaçlanmıştır. Yine, az önce de belirttiğimiz gibi bu net maaştır ve mesleğinde en tecrübeli doktor maaşına göre hesaplanmıştır. Yani göreve yeni başlayan doktorların maaşı, bu maaştan daha düşüktür.
   Bu maaşa eklenecek döner sermaye, performans ödemesi gibi ödemeler de bulunmaktadır. Her hastanede bu ödemeler değişiklik gösterebildiği için, net bir şeyler söylemek mümkün değildir. Ancak ek ödemelerle birlikte, bu maaşı 7-8 binlere çıkması muhtemeldir.

Pratisyen Doktor Maaşları 2015

Pratisyen hekimlerin aldığı maaşlar daha düşük olmaktadır. Göreve yeni başlayan bir pratisyen doktor 2015 yılının başında 3400-3500 lira civarında maaşı bulunmaktadır. Bu maaş ise 7/1 derece ve kademede bulunan pratisyen hekimler için geçerlidir. Aynı zamanda ek ödemeler dâhil edilmemiştir.

Maaşa Eklenebilecek Diğer Ödemeler

Doktor maaşlarına sadece döner sermaye veya performans ücreti eklenmez. Bazı durumlarda, maaşlara farklı ödemeler de yansıyabilmektedir. Örneğin eşi çalışmayan bir doktorun maaşına 165 TL eklenir. Aynı zamanda 0-5 yaş arası her çocuk için 35 TL civarında para ödenir. Yine yabancı dil sınavlarında yüksek puan alıp da başvuru yapanlara ‘’Dil Tazminatı’’ adı altında 50-70 lira arasında ücret verilmektedir.
‘’2015 doktor maaşları, doktorlar ne kadar maaş alır, göreve yeni başlayan doktorun maaşı ne kadar, doktor maaşları 2015, uzman doktorlar ne kadar maaş alır, pratisyen maaşları, aile hekimi maaşları 2015’’

Yukarıdaki maaşların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız, yorum yazarak bizi bilgilendirebilirsiniz.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Doktor Maaşları 2015
Doktor Maaşları 2015
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/11/doktor-maaslar-2015.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/11/doktor-maaslar-2015.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için