İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Yabancı Dil Bölümü Okumak Şart mı?

Merhaba sevgili öğrenciler. Birçoğunuzun hayali İngilizce öğretmeni olmaktır. Kiminiz bu hayali kendinize çok yakın görürken kiminiz uzak görmektedir. Özellikle yabancı dil bölümünde okumayanlar, İngilizce öğretmeni olamayacağını düşünürler. Halbuki durum öyle değil. ingilizce öğretmenliği için yabancı dil bölümü şart mı? İngilizce öğretmeni olmak için yabancı dil...

238 0

Merhaba sevgili öğrenciler. Birçoğunuzun hayali İngilizce öğretmeni olmaktır. Kiminiz bu hayali kendinize çok yakın görürken kiminiz uzak görmektedir. Özellikle yabancı dil bölümünde okumayanlar, İngilizce öğretmeni olamayacağını düşünürler. Halbuki durum öyle değil.

yabancı dil bölümü
ingilizce öğretmenliği için yabancı dil bölümü şart mı?

İngilizce öğretmeni olmak için yabancı dil bölümünden mezun olmak bir avantajdır; ancak şart değildir. avantajı ise puan eklenmesi veya diğer bölüm mezunlarından puan kırılması şeklinde değildir. Yabancı dil bölümünden mezun olmanın tek avantajı ağırlıklı olarak İngilizce görmektir.

Kısacası hangi bölümden mezun olursanız olun, fark etmez. Tek yapmanız gereken, yabancı dil bölümü mezunları kadar İngilizce sorularını iyi çözmenizdir. Sözelci de olsanız, sayısalcı da olsanız, dil mezunu da olsanız, puan açısından hiçbir fark yok. YGS ve LYS-5’e girerek yeterli puanı alırsanız İngilizce öğretmeni olabilirsiniz. Hem de lisede okuduğunuz alan göz önünde tutulmadan.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php