Sevk Alan Öğretmenin Ek Dersi Kesilir mi?

PAYLAŞ:

Özellikle göreve yeni başlayan öğretmenler veya sevk almaya yeni ihtiyaç duyan öğretmenler konu ile ilgili bilgi sahibi olmayabilirler. Bu yüzden sevk alan öğretmenlerden ek ders kesilip kesilmediği ve kaç ek dersin kesildiğini anlatmaya çalışacağız.
Eskiden sevk alıp herhangi bir sağlık kurumuna muayene olmaya giden öğretmenlerden ek ders kesilmiyordu. Ancak son üç yıldır; sevk alıp okula gitmeyen öğretmenden ek dersleri kesilmeye başlandı. Şimdi dilerseniz hangi öğretmenden kaç ek dersin kesileceğini görelim.
Sevk alıp o gün okula gitmeyen sınıf öğretmenlerinden kaç ek ders kesilir?
Sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığı girdiği ders sayısı 18 derstir. 12 saat ise ek dersleri vardır. sınıf öğretmenleri haftalık 15 ek ders almış sayılırlar. Çünkü bahsettiğimiz 12 ek ders sayısına ''hazırlık ve planlama''dan 3 ek ders daha eklenir. (Her 10 saate 1 saat ek ders meselesi)
Aynı zamanda bir sınıf öğretmeninin günde 6 saat dersi vardır. İşte sevk alan sınıf öğretmeni, o gün derse hiç girmediyse ve haftanın diğer 4 gününde dersine devam ettiyse, o hafta toplam 24 derse girmiş olur. Yani 6 saat kaybı olur. bu yüzden haftalık aldığı 15 ek ders 9 derse düşer. Ancak kayıp bununla da sınırlı değil. O hafta okuttuğu ders sayısı 30'un altına düştüğü için ''hazırlık ve planlamadan 3 değil 2 ders alacağı için toplam kaybı 7 saat ek ders olacak. Yani 1 gün sevk alıp okula gelmeyen öğretmen o hafta sadece 8 saat ek ders ücreti alacaktır.
Sevk alıp okula 1 gün gitmeyen branş öğretmeninden kaç saat ek ders kesilir?
Branş öğretmenlerinin maaş karşılığı girdiği ders sayısı 15'tir. Daha fazlası ise ek ders olarak yazılır.
DİKKAT: Branş öğretmenlerinin dersleri, haftanın günlerine dengeli olarak bölünmemiş olabilir. Bu yüzden farklı durumlar söz konusu olacaktır. Birkaç tane durumu açıklığa kavuşturalım:
-15 saat dersi olan (sadece maaş karşılığı) branş öğretmeni, sevk alıp okula gitmezse, o günkü ders sayısına bakılır. O gün 6 saat dersi varsa durum şöyle olur. Zaten ek dersi olmadığı için kesinti olmaz. Ancak toplamda 15 saat derse girdiği için, kendisine her hafta ''hazırlık ve planlama''dan (Her 10 saate 1 saat) 1 saat ek ders verilir. İşte bu öğretmenimizin sevk aldığı gün, ders sayısı 5 ten fazlaysa o 1 saat ek dersi kesilir.
Kabaca Hesabı şu şekilde oluyor. Öncelikle haftalık toplam ders sayınızı biliyor olacaksınız. Sevk aldığınız gün girmediğiniz ders sayısını, haftalık toplam ders sayısından çıkaracaksınız. Sonra o haftaki ek dersinizi hesaplayacaksınız. Toplam ders sayınız 30'lardan 20'lere düşmüşse, 1 ek ders daha keseceksiniz. 20'lerden 10'lara düştüyse yine 1 ders keseceksiniz. 10'lardan 10'un altına düştüyse yine aynı şekilde 1 saat düşeceksiniz.
''sevk alan öğretmenden kaç ek ders kesilir, sevk alınınca ek ders kesiliyor mu, Muayene için doktora giden öğretmenin ek dersi kesilir mi''
Anlamadıysanız her türlü sorunuzu sorarsanız özel olarak ilgilenebilir, kaç dersinizin kesilmesi gerektiğini hesaplayabilirim. Kolay gelsin.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 19
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sevk Alan Öğretmenin Ek Dersi Kesilir mi?
Sevk Alan Öğretmenin Ek Dersi Kesilir mi?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/11/sevk-alan-ogretmenin-ek-dersi-kesilir-mi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/11/sevk-alan-ogretmenin-ek-dersi-kesilir-mi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için