Papatya Buharı Sinüzite İyi Gelir mi?

   Ülkemizde, insanlar arasında en yaygın olarak görülen hastalıklardan birisi de sinüzittir. Sinüzit olan kişilerin, maalesef bu hastalıktan kolay kurtulması biraz güçtür. Henüz ilerlememiş olan sinüzit olarak adlandırılan akut sinüzitin bazı doğal yöntemlerle geçirilmesi mümkün olabilmektedir. Ancak kronikleşmiş sinüzit için, doktor veya ilaç müdahalesi şart...

253 0

   Ülkemizde, insanlar arasında en yaygın olarak görülen hastalıklardan birisi de sinüzittir. Sinüzit olan kişilerin, maalesef bu hastalıktan kolay kurtulması biraz güçtür. Henüz ilerlememiş olan sinüzit olarak adlandırılan akut sinüzitin bazı doğal yöntemlerle geçirilmesi mümkün olabilmektedir. Ancak kronikleşmiş sinüzit için, doktor veya ilaç müdahalesi şart olabilir.

   İşte bu yazıda da özellikle akut sinüziti olanlar için yararlı olabilecek doğal bir sinüzit tedavisinden bahsedeceğiz. Papatya buharı… Papatya buhar banyosu olarak da bilinen bu uygulama, sinüslerdeki iltihabın boşalmasını sağlıyor. Bu yöntem için yapmanız gereken tek şey şu: Derince bir tencereye bir litre kadar su dökün ve kaynatın. Ardından iki kaşık kurutulmuş papatya kurusunu ekleyin. 2-3 dakika kadar kaynatmaya devam ettikten sonra, tencereyi ocaktan alın ve başınızı örtecek şekilde, bir çarşaf veya havlu örterek, başınızı tencereden çıkan buhara doğru tutun.

   Böylece, tencereden çıkan buharı 10-15 dakika kadar solumaya devam edin. Bu uygulamaya 2 hafta kadar devam ederseniz, sinüzitten kurtulma imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca destekleyici olarak, günde bir bardak papatya çayı da içebilirsiniz. Yine bu papatya buharı uygulamasından sonra, şayet siyah nokta sorununuz varsa, uygulamadan hemen sonra, bir şırınganın plastik ucu yardımı ile bu noktalardan da kurtulabilirsiniz. Bunun için de şırınganın ucunu, siyah noktalarınıza dik olacak şekilde bastırmanız yeterli olacaktır. Şimdiden acil şifalar dileriz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php