2 Yıllık İşletme Yönetimi Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık İşletme Yönetimi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık İşletme Yönetimi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık İşletme Yönetimi bölümü dersleri, DGS bölümleri, İşletme Yönetimi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca İşletme Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, İşletme Yönetimi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık İşletme Yönetimi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık İşletme Yönetimi bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık İşletme Yönetimi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık İşletme Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

İşletme Yönetimi Ön Lisans Programı’nın amacı çeşitli ölçeklerde faaliyet gösteren işletmelerin gereksinimlerini karşılayacak nitelikli eleman gücünü yetiştirmektir.

2 Yıllık İşletme Yönetimi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bölüm mezunları devlet kurumları ile çeşitli özel kuruluşlarda çalışabilirler. Mezun öğrencilerin çalıştıkları sektörler Bankacılık, İnşaat, Finans ve Güvenlik’tir. İkinci yarıyıldan sonra yapılan zorunlu staj sayesinde de birçok öğrenci staj yaptıkları kurumlarda iş imkanı bulmuştur.

2 Yıllık İşletme Yönetimi İş Olanakları

Çeşitli devlet ve özel sektör kuruluşlarının tüm bölümlerinde çalışma olanağı,
-Büyük ve küçük işletmelerde finansman, muhasebe, pazarlama, personel, satın alma ve halkla ilişkiler bölümleri,
-Serbest muhasebeci, serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirlik büroları,
-Çeşitli devlet kuruluşlarının muhasebe, personel bölümlerinde ve vergi daireleri,
-Yatırım ve finans kurumları,
-Kamu ve özel bankalar.

İki Yıllık İşletme Yönetimi Dersleri

İşletme Yönetimi Programı öğrencileri, programın zorunlu bir parçası olarak, birinci sınıfın sonunda işletmelerde staj yapmak zorundadırlar. Staj yerinin seçimi öğrenciye bırakılmakla birlikte, Program staj konusunda sektör ile işbirliği yapmaktadır. Staj, öğrencilerin kendi alanlarında deneyim kazanmasına ve değişik sektörleri tanımasına yardım ederken, bir yandan da iş dünyasının öğrencilerimizi ve Programı tanımasına olanak sağlamaktadır. Böylece öğrenciler mezun olduklarında, staj yaptıkları işletmelerde sürekli çalışma olanağı bulabilmektedirler. Stajın süresi 30 iş günüdür. Staj dışında, 2 nci sınıf öğrencileri haftada bir gün süreli olarak programdaki alan derslerinin uygulaması çerçevesinde ilgili işletmelerde uygulamalı eğitim almaktadırlar.

2 Yıllık İşletme Yönetimi Maaşları Ne Kadar?

İşletme Yönetimi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. İşletme Yönetimi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan İşletme Yönetimi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- İşletme Yönetimi bölümü iş imkanı nasıldır?
- İşletme Yönetimi mezunları ne iş yapar?
- İşletme Yönetimi bölümü nasıl?
- İşletme Yönetimi iş olanakları nelerdir?

- İşletme Yönetimi maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 10
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: 2 Yıllık İşletme Yönetimi Bölümü İş İmkanları
2 Yıllık İşletme Yönetimi Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/2-yllk-isletme-yonetimi-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/2-yllk-isletme-yonetimi-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için