2 Yıllık Kimya Teknolojisi İş İmkanları

Sizler için 2 yıllık Kimya Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Kimya Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Kimya Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Kimya Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Kimya Teknolojisi mezunları nerelerde çalışır, Kimya Teknolojisi mezunları ne iş...

2009 0

Sizler için 2 yıllık Kimya Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Kimya Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Kimya Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Kimya Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Kimya Teknolojisi mezunları nerelerde çalışır, Kimya Teknolojisi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Kimya Teknolojisi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Kimya Teknolojisi bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Kimya Teknolojisi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Kimya Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Bu programda temel kimya bilgisine sahip kimya, çevre ve tıbbi alanlardaki analiz, kalite kontrol, araştırma ve geliştirme laboratuvarlarında çalışabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış elemanların yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

2 Yıllık Kimya Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Kimya Teknolojisi bölümünden mezun olan öğrenciler gerek KPSS ile çeşitli devlet memurluklarına atanma, gerekse de özel sektörde iş bulma olanağına sahiptir.

2 Yıllık Kimya Teknolojisi İş Olanakları

Programdan mezun olan öğrenciler; endüstride işletme, kalite-kontrol ve kimyasal analiz laboratuvarlarında, sağlık kuruluşlarının ilgili laboratuvarlarında ara eleman olarak çalışabilmektedir. Ayrıca bu programı tamamlayan öğrenciler, koşulları sağlamaları halinde, dikey geçiş yoluyla Kimya veya uygun başka bir bilim dalında lisans eğitimine devam edebilmektedirler.

İki Yıllık Kimya Teknolojisi Dersleri

Kimya Teknolojisi Programı’nın ders programı, kimyanın ve aletli analizin temel konularını laboratuvar teknikleri ve uygulamaları ile vurgulayarak öğretecek dersler içerecek şekilde tasarlanmıştır.

2 Yıllık Kimya Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?

Kimya Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Kimya Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Kimya Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

– Kimya Teknolojisi bölümü iş imkanı nasıldır?
– Kimya Teknolojisi mezunları ne iş yapar?
– Kimya Teknolojisi bölümü nasıl?
– Kimya Teknolojisi iş olanakları nelerdir?
– Kimya Teknolojisi maaşları ne kadar?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php