Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi mezunları nerelerde çalışır, Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi programı çay sektöründe çayın yetiştirilmesi, çaylık alanlarının belirlenmesi, çay yapraklarının işlenerek kuru çay haline getirilmesi, yaş ve kuruçay analizlerinin yapılması ve bu çayların pazarlanması işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirir.

2 Yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü mezunları çay sektöründe çayın yetiştirilmesi, çaylık alanlarının belirlenmesi, çay yapraklarının işlenerek kuru çay haline getirilmesi, yaş ve kuru çay analizlerinin yapılması ve bu çayların pazarlanması işlerinde çalışırlar.

2 Yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi İş Olanakları

Çay sektöründe; Kamuya ait Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı fabrikalarda ve Çay ile ilgi faaliyet gösteren özel sektör işletmelerinde, Çay Analiz Laboratuarlarında, Çayın pazarlanması ile ilgili kuruluşlarda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda, Araştırma Enstitüleri’nde, Çay ile ilgili işlem yapan borsalarda istihdam edilebilirler.

İki Yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Dersleri

Birinci yarıyıl dersleri, farklı bilgi düzeyine sahip öğrencileri aynı bilgi seviyesine getirmek için başlıca Kimya, Matematik, Bilgisayar derslerini birinci ve ikinci yarıyılda ayrıca zorunlu alan dersi olarak Botanik, Toprak Bilgisi , Bitki Besleme , Tarımsal Ekoloji, Genel Ekonomi derslerini içerir. İkinci yılda sunulan zorunlu dersler, Çay Tarımı, Çay Teknolojisi, Gübreler ve Gübreleme, Arazi yönetimi, Çay Analizleri, Çay Ekonomisi ve Pazarlama, Yaş Çay Ürünü Alım Esasları, Organik Tarım dersleri mevcuttur. Öğretimin üçüncü ve dördüncü yarıyıllarında seçmeli dersler bulunmaktadır.

2 Yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü iş imkanı nasıldır?
- Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi mezunları ne iş yapar?
- Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü nasıl?
- Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi iş olanakları nelerdir?

- Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi İş İmkanları
Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/cay-tarm-ve-isleme-teknolojisi-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/cay-tarm-ve-isleme-teknolojisi-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için