Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Çevre Temizliği ve Denetimi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Çevre Temizliği ve Denetimi mezunları nerelerde çalışır, Çevre Temizliği ve Denetimi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 Çevre Temizliği ve Denetimi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Ülkemizde son yıllarda yaşanan çevre sorunları, şehirlerin hızlı gelişmesi, belediyelerin  çöp toplama  sistemlerindeki eğitimli eleman açığı, temizlik sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler, özellikle temizlik firmalarının sayısının artması  ile bu konuda bilgi ve beceriye sahip bireyler yetiştirmek ve bu alanda insan gücü ihtiyaçlarına katkıda bulunmak bu bölümün açılma amacıdır. Programdan mezun olanlar “Önlisans Diploması” almaya hak kazanırlar. Çevre Temizliği ve Denetimi Programından mezun olacak öğrenciler “Çevre Temizliği ve Denetimi Meslek Elamanı” unvanı alacaklardır.

2 Yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Çevre Temizliği ve Denetimi Programı; temizlik ve atık değerlendirme sektörüne kalifiye eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İlgili sektör hızla büyüdüğünden   sürekli eleman ihtiyacı doğmaktadır. Bu programı başarıyla tamamlayan Çevre Temizliği ve Denetimi Programı mezunları; Belediyelerin temizlik birimleri, fabrikalar, çöp atık ve depolama tesisleri, çöp değerlendirme ve  imha birimleri, okul, hastane, otel  ve diğer devlet kurumlarının temizlik birimleri, büyük iş merkezlerinin temizlik departmanları, belediyelerin, sanayii bölgelerinin, fabrikaların, üniversitelerin, atık su arıtma ve değerlendirme birimlerinde, süper marketlerin, ulaşım, sağlık, gıda sektörlerinin temizlik birimlerinde  ve temizlik şirketlerinin yönetici pozisyonlarında  olmak üzere geniş bir iş alanına sahip olacaklardır.

2 Yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi İş Olanakları

Belediyeler, çeşitli fabrikalar, hastaneler, oteller, üniversiteler vb. kurum ve kuruluşlar bu bölümün iş imkanlarını oluşturan bazı alanlardır.

İki Yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi Dersleri

Ana derslerin yanında, meslek dersleri okutulmaktadır.

2 Yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi Maaşları Ne Kadar?

Çevre Temizliği ve Denetimi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Çevre Temizliği ve Denetimi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Çevre Temizliği ve Denetimi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü iş imkanı nasıldır?
- Çevre Temizliği ve Denetimi mezunları ne iş yapar?
- Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü nasıl?
- Çevre Temizliği ve Denetimi iş olanakları nelerdir?

- Çevre Temizliği ve Denetimi maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü İş İmkanları
Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/cevre-temizligi-ve-denetimi-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/cevre-temizligi-ve-denetimi-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için