Elektronörofizyoloji Bölümü İş İmkanları

Sizler için 2 yıllık Elektronörofizyoloji bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Elektronörofizyoloji bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Elektronörofizyoloji bölümü dersleri, DGS bölümleri, Elektronörofizyoloji maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Elektronörofizyoloji mezunları nerelerde çalışır, Elektronörofizyoloji mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır,...

3902 0

Sizler için 2 yıllık Elektronörofizyoloji bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Elektronörofizyoloji bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Elektronörofizyoloji bölümü dersleri, DGS bölümleri, Elektronörofizyoloji maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Elektronörofizyoloji mezunları nerelerde çalışır, Elektronörofizyoloji mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Elektronörofizyoloji bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 Elektronörofizyoloji hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Elektronörofizyoloji Bölümü Hakkında Bilgi

Merkezi sinir sistemi bozukluklarıyla seyreden hastalıkların teşhisinde yararlanılan nörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında uzman hekim denetiminde çalışan kişilerin yetişmesini amaçlar.

2 Yıllık Elektronörofizyoloji Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

  • Elektroensefalografi (EEG) çeker,
  • Basit sinir aleti çalışmaları (EMG çekimi) yapar,
  • Polisomnografi cihazları kullanır,
  • Beyin sapı uyarılma potansiyellerinin analizlerini yapar,
  • Görsel uyarılma potansiyellerinin analizlerini yapar,
  • Hasta kayıtlarını tutar.

2 Yıllık Elektronörofizyoloji İş Olanakları

Nöroloji, KBB, psikiyatri, çocuk, göğüs hastalıkları ve fizyoloji uzmanının gözetimi ve denetiminde resmi yada özel hastane ve polikliniklerinin elektroansefalografi, uyarılma potansiyelleri ve uyku ünitelerinde çalışabilirler.

İki Yıllık Elektronörofizyoloji Dersleri

Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır. Eğitimin 1. yılında; Fizik,anatomi, Fizyoloji, Nöroloji, Eletroensefalografi, Tıbbi Terminoloji, Bilgisayar Teknolojileri Kullanımı, Nöro-anatomi, Meslek Etiği, Yabancı Dil, Türkçe, Atatürk İlkeleri ve İnkılap tarihi, 2. yılda; Farmakoloji, Tıp Elektroniği, Uyku Polisomnografi EMG, Uyarılma Potansiyelleri, Elektroensefalografi lll ve lV, Akademik Danışmanlık, Yabancı Dil dersleri verilmektedir.Günde 8 saat ve haftada toplam 40 saat süreyle EEG, Uyarma Potansiyelleri, EMG ve Uyku Laboratuarları olan kliniklerde yaz uygulaması vardır.

2 Yıllık Elektronörofizyoloji Maaşları Ne Kadar?

Elektronörofizyoloji Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Elektronörofizyoloji mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Elektronörofizyoloji mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

– Elektronörofizyoloji bölümü iş imkanı nasıldır?
– Elektronörofizyoloji mezunları ne iş yapar?
– Elektronörofizyoloji bölümü nasıl?
– Elektronörofizyoloji iş olanakları nelerdir?
– Elektronörofizyoloji maaşları ne kadar?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php