Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Endüstriyel Kalıpçılık bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Endüstriyel Kalıpçılık bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Endüstriyel Kalıpçılık bölümü dersleri, DGS bölümleri, Endüstriyel Kalıpçılık maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Endüstriyel Kalıpçılık mezunları nerelerde çalışır, Endüstriyel Kalıpçılık mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Endüstriyel Kalıpçılık bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 Endüstriyel Kalıpçılık hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Hakkında Bilgi

Endüstrinin ihtiyacı olan, mesleki bilgi ve beceri seviyesi yüksek, iş hayatına ve teknolojik gelişmelere kolay uyum sağlayabilecek kaliteli Endüstriyel Kalıp Teknikerleri yetiştirmektir. Kamu kesimi ve özel sektörde iş olanağı olan bu programda öğrenciler; makine ve ölçme aletlerinin kullanımı, laboratuvar cihazlarının donanımını, bakım ve onarımını yapmayı, teknik rapor ve proje hazırlamayı, iş yerinin ve personelin iş güvenliğini sağlamayı öğrenmektedirler. 

2 Yıllık Endüstriyel Kalıpçılık Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

-Kalıp sanayisinde,
-Makine ve Metal atölyelerinde,
-Makine teknik servislerinde,
-Her türlü CNC işlemlerinin bulunduğu birimlerde,
-Firmalarda Teknik Resim birimlerinde,
-Endüstriyel fabrika ve atölyelerde,
-Firmaların tasarım birimlerinde,
-Yan sanayi işletmelerinde teknik servis, arıza-bakım-onarım birimleri vb. yerlerde çalışabilirler.

2 Yıllık Endüstriyel Kalıpçılık İş Olanakları

Endüstriyel kalıpçılık teknikerleri kamu ve özel sektör fabrikalarında teknik bürolarında, kalıphanelerinde, üretim atölyelerinde veya kalite kontrol ünitelerinde formen atölye şefi, ustabaşı vb. pozisyonlarda görev alırlar. Teknik büroda çalışanlar, endüstri meslek lisesi mezunları ile makine mühendisleri arasındaki köprüyü oluştururlar.

İki Yıllık Endüstriyel Kalıpçılık Dersleri

Temel dersler ve meslekle ilgili diğer dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Endüstriyel Kalıpçılık Maaşları Ne Kadar?

Endüstriyel Kalıpçılık Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Endüstriyel Kalıpçılık mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Endüstriyel Kalıpçılık mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Endüstriyel Kalıpçılık bölümü iş imkanı nasıldır?
- Endüstriyel Kalıpçılık mezunları ne iş yapar?
- Endüstriyel Kalıpçılık bölümü nasıl?
- Endüstriyel Kalıpçılık iş olanakları nelerdir?

- Endüstriyel Kalıpçılık maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 2
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü İş İmkanları
Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/endustriyel-kalpclk-bolumu-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/endustriyel-kalpclk-bolumu-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için