Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Endüstriyel Tavukçuluk bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Endüstriyel Tavukçuluk bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Endüstriyel Tavukçuluk bölümü dersleri, DGS bölümleri, Endüstriyel Tavukçuluk maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Endüstriyel Tavukçuluk mezunları nerelerde çalışır, Endüstriyel Tavukçuluk mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Endüstriyel Tavukçuluk bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 Endüstriyel Tavukçuluk hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü Hakkında Bilgi

Eğitimi başarıyla tamamlayanlara önlisans diploması ve “Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri” unvanı verilmektedir.

2 Yıllık Endüstriyel Tavukçuluk Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Ticari yumurta, ticari broyler, gübre, etlik, damızlık yumurta, kesimhane, laboratuvar vb. üretim yerlerinde; Üretimde kullanılacak araç gereçlerin ön hazırlığını yapar, ortamın temiz ve düzenli olmasını sağlar, işletmedeki kanatlı hayvanların bakımı ve beslenmesi ile ilgili çalışmalar yapar, kuluçka çalışması yapar, kesim çalışmalarında görev alır, hastalık belirtisi gösteren kanatlı hayvanların bakımını sağlar, en üst düzeyde verim alabilmek için yem analizleri yapar, bakteriolojik ve serolojik analizler için kaanatlı hayvanlardan biyolojik materyal alır, analiz için ilgili laboratuarlara gönderilmesini sağlar, ürünlerin pazarlanması çalışmalarında görev alır, Sağlık Bakanlığının öngördüğü kalite standartlarına uygun üretim çalışmalarında bulunur ve bunları kayıt altına alır.

2 Yıllık Endüstriyel Tavukçuluk İş Olanakları

Kanatlı hayvan sektörü gelişen bir çalışma alanıdır ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Endüstriyel Tavukçuluk Teknikerlerinin, resmi ve özel sektör ile ilgili çiftliklerde, kanatlı hayvan yetiştirmede kullanılan alet ve ekipmanların üretim ve pazarlama birimlerinde iş bulma olanakları vardır. Endüstriyel Tavukçuluk Teknikerleri kendi çiftliklerini kurarak üretim de yapabilirler.

İki Yıllık Endüstriyel Tavukçuluk Dersleri

Bölümde genel dersler ve meslekle ilgili özellikle biyoloji ağırlıklı dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Endüstriyel Tavukçuluk Maaşları Ne Kadar?

Endüstriyel Tavukçuluk Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Endüstriyel Tavukçuluk mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Endüstriyel Tavukçuluk mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Endüstriyel Tavukçuluk bölümü iş imkanı nasıldır?
- Endüstriyel Tavukçuluk mezunları ne iş yapar?
- Endüstriyel Tavukçuluk bölümü nasıl?
- Endüstriyel Tavukçuluk iş olanakları nelerdir?

- Endüstriyel Tavukçuluk maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü İş İmkanları
Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/endustriyel-tavukculuk-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/endustriyel-tavukculuk-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için