Geleneksel El Sanatları Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Geleneksel El Sanatları bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Geleneksel El Sanatları bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Geleneksel El Sanatları bölümü dersleri, DGS bölümleri, Geleneksel El Sanatları maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Geleneksel El Sanatları mezunları nerelerde çalışır, Geleneksel El Sanatları mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Geleneksel El Sanatları bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Geleneksel El Sanatları bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Geleneksel El Sanatları hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Geleneksel El Sanatları Bölümü Hakkında Bilgi

Geleneksel El sanatları programı, geleneksel ve sanatsal değeri olan el sanatı ürünlerini araştıran, saptayan, yeni tasarımlar oluşturabilen ve böylece maddi kültürümüz olan el sanatlarını ileriye götürmeyi hedefleyen, el sanatlarının geleneksel boyutuyla teknolojiyi bir arada kullanabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

2 Yıllık Geleneksel El Sanatları Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Geleneksel El Sanatları mezunları çalıştığı kurumlarda yapılacak iş için gerekli malzemenin alınmasını sağlar, çalışacak elemanların niteliklerinin, sayılarının belirlenmesinde ve çalışma programlarının hazırlanmasında yenileme mimarına, iç mimara yardımcı olur. Çalışmaların plana uygun yürütülmesini sağlar, uygulamaları bizzat yapar veya yaptırır.

2 Yıllık Geleneksel El Sanatları İş Olanakları

Geleneksel El Sanatları Programından mezun olanlar; başta tasarım olmak üzere, keçe sanatı, ebru sanatı, takı tasarımı, süs eşya yapımı, el sanatları tasarımı, dokuma, vitray sanatı, deri teknikleri minyatür, çini gibi konularda yetkin olmaktadırlar. Mezunlar Milli Saraylar, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığının ilgili birimlerinde, yörede ve ülkedeki konuyla ilgili özel atölyelerde, halk eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilecekleri gibi kendi özel atölyelerini de açarak da çalışabilirler.

İki Yıllık Geleneksel El Sanatları Dersleri

Öğrencilerin İlgi ve yeteneklerine uygun olarak seçmeli derslerle farklı alanlarda yetiştirilmelerine önem verilmektedir. Geleneksel Türk El Sanatları, Temel Sanat Eğitimi, Desen, Genel Boyama Teknikleri, Halı Kilim Dokuma, Vitray, Takı Uygulama Teknikleri gibi uygulamalı derslerin ağırlıkta olduğu ders müfredatlarıyla Öğrencilerin kendilerini geliştirerek yeni tasarımlar üretmeleri ve geleneksel sanatımızı yaşatmaları amaçlanmaktadır.

2 Yıllık Geleneksel El Sanatları Maaşları Ne Kadar?
Geleneksel El Sanatları Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Geleneksel El Sanatları mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Geleneksel El Sanatları mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Geleneksel El Sanatları bölümü iş imkanı nasıldır?
- Geleneksel El Sanatları mezunları ne iş yapar?
- Geleneksel El Sanatları bölümü nasıl?
- Geleneksel El Sanatları iş olanakları nelerdir?

- Geleneksel El Sanatları maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Geleneksel El Sanatları Bölümü İş İmkanları
Geleneksel El Sanatları Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/geleneksel-el-sanatlar-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/geleneksel-el-sanatlar-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için