Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi İş İmkanları

Sizler için 2 yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Havacılıkta Yer...

422 8

Sizler için 2 yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Hava Limanı ve Yer Hizmetleri Ön Lisans Programı’nın temel amaçları alana ait kuramsal ve uygulamaya dönük kapsamlı içerik bilgisine sahip bireyler yetiştirmektir. Ülke politikaları çerçevesinde hemen hemen her ilde bir havalimanı açılması ve ülkemizde havalimanı yer hizmetleri sunan işletmelerin hızla küreselleşerek dünyanın çeşitli yerlerindeki havalimanlarının işletme hakkını devralması sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün sürekli olarak artmasını da beraberinde getirmektedir.

2 Yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bu program mezunları;
-Havalimanı yer hizmetleri işletmelerinin tüm ilgili departmanlarında,
-Bilet satış vb. alanlarda faaliyet gösteren tüm acente benzeri işletmelerde,
-Yer hizmetleri benzeri hizmetler sunan turistik tesislerde,
-Yer hizmetleri ile ilgili hizmet sunan danışmanlık ve eğitim kuruluşlarında,
-Üniversitelerde ve lojistik meslek liselerinde,
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı gibi ilgili devlet kurumlarında çalışabilirler.

2 Yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi İş Olanakları

Gündem oluşturan İstanbul’a üçüncü hava limanının yapılması ile birlikte sektörün ihtiyaç duyacağı çalışan sayısının büyük ölçüde artacak olması da bir avantajdır. Ek olarak, program mezunu öğrenciler, yalnızca hava limanında yer hizmetleri sunan işletmelerde değil, hava taşıma modu ile ilgili hizmet satan acente gibi işletmelerde de çalışabilme ya da böyle işletmeler kurabilme gibi geniş bir istihdam olanağına sahip olacaklardır. Öğrencilerin, yeterli dil becerilerine sahip olmaları durumunda, bu işin uluslararası düzeyde de yapılması söz konusu olabilir.

İki Yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Dersleri

Temel derslerin yanında havacılıkla ilgili meslek dersleri ve çişitli sayısal içerikli dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Maaşları Ne Kadar?

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
– Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü iş imkanı nasıldır?
– Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunları ne iş yapar?
– Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü nasıl?
– Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi iş olanakları nelerdir?
– Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi maaşları ne kadar?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

8 comments

 1. Kadriye Eren Cevapla

  Bende istanbul universitesi uzaktan egitim havacilikta yer hizmetleri bolumunu kazandim. Cook zormu derslerde sayisal zorunlumu merak ediyorum. A yrica cook ama cok guzel bir bolum insallah basarili olurum. Insallah hayirlisiyla bitiririmm.

 2. Kadriye Eren Cevapla

  Bende istanbul universitesi uzaktan egitim havacilikta yer hizmetleri bolumunu kazandim. Cook zormu derslerde sayisal zorunlumu merak ediyorum. A yrica cook ama cok guzel bir bolum insallah basarili olurum. Insallah hayirlisiyla bitiririmm.

 3. lezzetliyemeklerperisi Cevapla

  Bende bu bölümü okumak istiyorum detaylı bilgi paylaşabilirmisiniz.

 4. osman Cevapla

  arkadaşlar ben havacılıkta ve yer hizmetleri bölümünü okuyorum şimdiye kadar bütün iş ilanlarına baktım hiç bir olanak görmedim askeri alan olsun,hava limanları olsun,uçak fabrikaları olsun aselsan gibi hiç bir olanak görmedim ve dersleri çok zor mesela hava ekonemisi.. üstelik matematikten direk çakarsınız..kısacası işin özü şu kendinizi yetiştiremezseniz ne okursanız okuyun hiç bir cacık olmaz..bölümün ele alıncaka, gözle görülecek bir meslek dalı olsa sonuna kadar gidin derim ama ben pes ettim başka bölüm okuyacağım..ilk önce araştırın sonra kanınızın son damlasına kadar arkasında durun…başarılar

  1. Bünyamin Kanpak Cevapla

   Kardeş maaş durumu dersler falan hiç anlatıldığı gibi değil 2000-2400 tl arası diyorda okuyanlar 3000+ üzeri diyor nasıl iş bu böyle kafa bir milyon oldu

  2. Berkay Yorulmaz Cevapla

   Ben bu okulun üniversitelerinden birindeyim bize ilkn geldiğimiz senelerde çol güzel pof pof ladırlar 2 3 milyar arası maaş alacağımızı ve zamanla yükseleceğimizi söylediler 4 5 arası olacak dediler şimdi mezunetim yaklaştı çalışma alanlarıma bakıyorum 1600 lira maaş veriyorlar 2000 lira verenlerde sizi köpek gibi kulöanıyor arkadaslar tamamen sahtekarlar benim dilim yandı keşke gitmeseydim boşa param gitti diploma icin para verdim ve şuan işsizim allah neyse beddua etmicem sizlerde yanmayın dikkat edin sivil havacılık yer hizmetleri ne yaZdırmayın

   1. EMİRHAN BARUT Cevapla

    beyler ben sivil havacılık yer hizmetleri bölümüne gitmek istiyorum sizce gitmeli miyim nasılbir geleceği var beni bilgilendirirseniz memnun olurum.

 5. Adsız Cevapla

  Sevgili arkadaşlar ben 2013 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü %100 ingilizce mezunuyum. Bu bölümü kazandığım dönemde o kadar hayal kurmuştum ki.. Fakat ne yazık ki hayallerim hayal oldu.. Bu bölümü okumak isteyen arkadaşlara mezun olmuş biri olarak şunu belirtmek istiyorum ki tüm sınıf arkadaşlarım da dahil iş hayatında ne yazık ki bu bölümün hiç bir avantajını göremedik. Şu an mezun olan arkadaşlarım dahil hepimiz hastane de ya da farklı sektörlerde çalışıyoruz. Bize bu bölümün tek avantajı %100 olarak ingilizce eğitimi almamız ve havacılıkla ilgili sağlam bilgiler edinmemiz oldu. Ben şahsen 2013 yılında THY'de kabin memurluğunu kazanmıştım o dönemde de sağlık problemim nedeniyle son aşamada THY doktoru tarafından elendim. Anlayacağınız bu bölümü okuyup ben çok sağlam bir şirkette müdür olurum vs. düşüncesine kapılmamanızı tavsiye ediyorum. (Malum torpilli olan Lise Mezunları THY'de ya da diğer birimlerde yüksek birimdeki kadroları doldurdular bile).

css.php