İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü dersleri, DGS bölümleri, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği mezunları nerelerde çalışır, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü Hakkında Bilgi

Endüstriyel Kuruluşların ihtiyacı olan İş Güvenliğine yönelik personelin yetiştirilmesi ve iş güvenliği organizasyonunun mühendislik düzeyinde olan işletmelerde, mühendisliğin bir alt kademesinde, mühendislik düzeyinde olmayan organizasyonlarda ise işletmenin tüm iş güvenliği sorumluluğunun üstlenebilecek yetenekte " İşçi sağlığı ve İş Güvenliği Teknikeri" yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.

2 Yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bazı devlet kurumları ile çeşitli özel sektöre bağlı kuruluşlarda görev yapılabilir. Bölüm mezunları, aşağıda belirtilen iş veya işlemleri yaparlar.
-İş sağlığı ve güvenliği konusunda yasal mevzuatı takip eder ve yorumlarlar.
-Bir işletmede iş güvenliğinin sağlanabilmesi için alınması gereken tüm tedbirleri alır.
-Çalıştığı kurumun risk analizi yapar ve riskleri önlemede gerekli tedbirleri alırlar.

2 Yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği İş Olanakları

6331 sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu program mezunlarına önemli iş fırsatları vermektedir.

Program mezunları, tüm kurum, kuruluş ve işletmelerde, ticaret merkezleri, çok katlı yüksek binalar, üniversite ve yerleşke şeklindeki okullar, alışveriş merkezleri ve topluma açık merkezlerde, itfaiyeler, sivil savunma ve benzeri acil durum kuruluşlarında, "İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri" olarak görev alabilirler.

İki Yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Dersleri

Temel dersler ile alan bazlı dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Maaşları Ne Kadar?

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü iş imkanı nasıldır?
- İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği mezunları ne iş yapar?
- İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü nasıl?
- İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği iş olanakları nelerdir?

- İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 14
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü İş İmkanları
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/isci-saglg-ve-is-guvenligi-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/isci-saglg-ve-is-guvenligi-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için