Kooperatifçilik Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Kooperatifçilik bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Kooperatifçilik bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Kooperatifçilik bölümü dersleri, DGS bölümleri, Kooperatifçilik maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Kooperatifçilik mezunları nerelerde çalışır, Kooperatifçilik mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Kooperatifçilik bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Kooperatifçilik bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Kooperatifçilik hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Kooperatifçilik Bölümü Hakkında Bilgi

Bölüme yerleşebilmek için YGS’ye girilmesi yeterlidir. Aynı zamanda bazı ortaöğretim alanlarından mezun olanlar, sınavsız geçiş hakkı ile bu bölüme yerleşebilirler.

2 Yıllık Kooperatifçilik Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Kooperatifçilik Bölümü mezunları, Türkiye de mevcut 5000 den fazla tarımsal kooperatiflerle ( Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Sulama Birlikleri, Tarım Kredi Kooperatifleri, Pancar Ekicileri Kooperatifleri vb.) ile sayıları 40000 i aşan tarım dışı ( Sanayi Ticaret Kooperatifleri, Esnaf- Sanatkar Kooperatifleri, Konut Kooperatifleri vb.) kooperatiflerde nitelikli personel olarak istihdam edilebilirler. Ayrıca Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığının kooperatiflerle ilgili birimlerinde de çalışabilirler.

2 Yıllık Kooperatifçilik İş Olanakları

Mezunlar, KPSS ile devletin çeşitli memurluklarına da atanabilirler. Ayrıca İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin işletme vb. ilgili birimlerine, dikey geçiş sınavını kazanarak ve fark derslerini de bir yıllık intibak döneminde alarak geçiş yapabilirler. Bununla birlikte Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin ilgili bölümlerine de sınavsız olarak geçiş yaparak lisans diploması alma hakkını elde edebilirler.  
                                                                

İki Yıllık Kooperatifçilik Dersleri

1.Yarıyıl: Genel Muhasebe -1,Bilgisayara Giriş, Genel İşletme, İktisat a Giriş, Matematik Genel Hukuk Bilgisi, Genel Kooperatifçilik, Türk Dili -1, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-1, Yabancı Dil -1,Beden Eğitimi-1, Güzel Sanatlar-1, Düşünce Sporları -1
2.Yarıyıl: Bilgisayar Büro Programları, Makro İktisat, Ticari Matematik, Ticaret Hukuku Bilgisi, İstatistik, Genel Muhasebe -2, Kooperatif İşletmeciliği, Türk Dili-2, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi-2, Yabancı Dil-2, Beden Eğitimi-2, Güzel Sanatlar -2, Düşünce Sporları-2
3.Yarıyıl: Kooperatifler Mevzuatı, Maliyet Muhasebesi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Kooperatifler Muhasebesi, Yönlendirilmiş Çalışma-1, Dönem sonu Muhasebe İşlemleri, Halkla İlişkiler, Güncel Ekonomik Sorunlar, Türkiye Ekonomisi.
4. Yarıyıl: Türkiye de Kooperatifçilik Uygulamaları, Bilgisayarlı Muhasebe,Yönlendirilmiş Çalışma-2, Tarımsal Kooperatifçilik, Türk Vergi sistemi.

2 Yıllık Kooperatifçilik Maaşları Ne Kadar?

Kooperatifçilik Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Kooperatifçilik mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Kooperatifçilik mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Kooperatifçilik bölümü iş imkanı nasıldır?
- Kooperatifçilik mezunları ne iş yapar?
- Kooperatifçilik bölümü nasıl?
- Kooperatifçilik iş olanakları nelerdir?

- Kooperatifçilik maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Kooperatifçilik Bölümü İş İmkanları
Kooperatifçilik Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/kooperatifcilik-bolumu-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/kooperatifcilik-bolumu-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için