Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü dersleri, DGS bölümleri, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği mezunları nerelerde çalışır, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümün amacı; temel hayvancılık bilgilerini, çağdaş eğitim yöntemleriyle aktararak, ulusal ve uluslararası alanda mesleğini icra edebilen, çalışma alanının ihtiyaçlarına cevap verebilecek yetkinlikte, her yönüyle donanımlı Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Programı teknikerleri yetiştirmektir.

2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bu bölümden mezun olanlar Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Program Teknikeri unvanı alırlar ve Ziraat mühendisleri veya veteriner hekimlerle birlikte çalışabilirler. Programı başarıyla tamamlayan Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği mezunları; üniversitelerin ilgili bölüm, laboratuvar vb. birimlerinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı il ve ilçe teşkilatlarında, hayvancılık işletmeleri ve yetiştirici birliklerinin bünyelerinde görev yapabileceklerdir.

2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği İş Olanakları

Yukarıda sayılan iş alanları dışında, KPSS sınavı ile çeşitli kamu kurum veya kuruluşlarında görev almaları da mümkündür.

İki Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Dersleri

Programda, Ön Lisans öğrencileri ilk yıl İngilizce, Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi gibi zorunlu derslerin yanında, Anatomi, Fizyoloji, Biyokimya, İstatistik, Yumurta Tavuğu Yetiştiriciliği ve Genel Mikrobiyoloji gibi derslerle programa alışmaya başlarlar. İkinci sınıfta ileriye yönelik çalışacakları alanla (Kanatlı Besleme, Etlik Piliç Yetiştiriciliği, Kesim Teknikleri, Kanatlı Hayvan Hastalıkları ve Kuluçka Bilgisi ve Tekniği vb.) ilgili dersleri seçerek o alana yoğunlaşırlar. İkinci yılın sonunda dersleri başarılı olarak geçen öğrenciler Programdan Teknik Eleman olarak mezun olurlar.

2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Maaşları Ne Kadar?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü iş imkanı nasıldır?
- Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği mezunları ne iş yapar?
- Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü nasıl?
- Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği iş olanakları nelerdir?

- Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü İş İmkanları
Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/kumes-hayvanlar-yetistiriciligi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/kumes-hayvanlar-yetistiriciligi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için