Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü dersleri, DGS bölümleri, Laborant ve Veteriner Sağlık maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Laborant ve Veteriner Sağlık mezunları nerelerde çalışır, Laborant ve Veteriner Sağlık mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü Hakkında Bilgi

Evcil ve çiftlik hayvanlarının sağlıklarının korunması, beslenmesi, yetiştirilmesi ve hayvan ıslah çalışmalarında görev alacak teknik bilgi ve beceriye sahip kişidir.

2 Yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

-Veteriner hekim kontrolünde koruyucu aşı uygulaması yapar. 
 -Hayvanların klinik muayenesinde veteriner hekime yardımcı olur. 
 -Hayvanlara bakım ve pansuman yapar, 
-Cerrahi operasyonlarda veteriner hekime yardımcı olur, 
 -Hayvan hastalıkları ile mücadelede görev alır, 
 -Gıda işletmelerinde sorumlu yönetici olarak görev yapar, 
 -Hayvanlara işaretleme yapar ve bunların kayıtlarını tutar, 
 -Mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürütür. 
 -Bağlı bulunduğu bölgelerde veteriner hekim kontrolünde hastalık taramaları yapar. 
 -Hastalık çıkan yerlerde sağlık tedbirleri alır. 
 -Hasta hayvanların ayrılmasını(tecrit edilmesini) ve buna ilişkin bürokratik işlemleri yürütür, 
-Hayvan ıslahında (tabi ve yapay tohumlamada) görev yapar.

2 Yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık İş Olanakları

Veteriner Hekimin olmadığı yerde, hayvan sağlığı konusunda özellikle koruyucu hekimlik alanında çalışabilirler. Veteriner hekimle ve ziraat mühendisi ile hayvan sağlığı, yetiştiriciliği, üretim ve ıslahında çalışırlar. Tarım İl Müdürlükleri, Belediyeler, Mezbahalar, Et Balık Kurumu, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlarda. Özel hayvan kliniklerinde ve danışmanlık kurumlarında istihdam edilirler. Kendileri özel hayvan çiftliği kurabilirler.

İki Yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık Dersleri

Eğitim süresince, Bilgisayar, Matematik, Biyoloji, Anatomi, Fizyoloji, Biyokimya Mikrobiyoloji, Genetik, Genel Hayvan Sağlığı ve Hijyen, Farmakoloji, Genel Parazitoloji, Hastalıklar ve Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği ve Hastalıkları, Arı Yetiştiriciliği ve Hastalıkları, Gıda Hijyeni ve Halk Sağlığı, Et İşletme Teknolojisi, Sığır Hastalıkları, Hayvan Barınakları, Yemler Bilgisi ve Hijyen, Hayvan Besleme, Operasyon Öncesi ve Sonrası Bakım, Koyun Yetiştiriciliği gibi meslek dersleri verilmektedir.

2 Yıllık Laborant ve Veteriner Sağlık Maaşları Ne Kadar?

Laborant ve Veteriner Sağlık Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Laborant ve Veteriner Sağlık mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Laborant ve Veteriner Sağlık mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü iş imkanı nasıldır?
- Laborant ve Veteriner Sağlık mezunları ne iş yapar?
- Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü nasıl?
- Laborant ve Veteriner Sağlık iş olanakları nelerdir?

- Laborant ve Veteriner Sağlık maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 5
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü İş İmkanları
Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/laborant-ve-veteriner-saglk-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/laborant-ve-veteriner-saglk-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için