Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü İş İmkanları

Sizler için 2 yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.    Bu yazımızda 2 yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Lastik ve Plastik Teknolojisi maaşları gibi...

620 0

Sizler için 2 yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Lastik ve Plastik Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları nerelerde çalışır, Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Lastik-plastik programının amacı  otomobil lastiği ve plastik imalinde çalışacak ara insan gücü yetiştirmektir. Lastik teknikerleri lastik plastik fabrikalarında ve atölyelerde çalışabilirler. Ülkemizde otomotiv endüstrisi geliştikçe lastik teknikerlerine duyulan ihtiyaç artmaktadır.

2 Yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

 Lastik-plastik programını bitiren bir kimse “Lastik-Plastik Teknikeri” unvanı almaya hak kazanır. Lastik-plastik teknikeri lastik ve plastik üreten fabrikalarda lastik hamurundan motorlu araç lastiği ve plastik imali için planlanan işleri yürütür. Lastik-plastik teknikeri kimya mühendisinin gözetim ve denetimi altında çalışır.

2 Yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi İş Olanakları

Lastik-plastik teknikerleri lastik  plastik fabrikalarında ve atölyelerde çalışabilirler. Ülkemizde otomotiv endüstrisi ve plastik tüketimi geliştikçe lastik teknikerlerine duyulan ihtiyaç artmaktadır.

İki Yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi Dersleri

Lastik-plastik programında matematik fizik  fiziksel kimya  teknik resim  ekonomi  iş hukuku  güzel sanatlar  plastik ve lastik teknolojisi  plastik ve lastik makineleri  proses teknolojisi  makine bilgisi gibi dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?

Lastik ve Plastik Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
– Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü iş imkanı nasıldır?
– Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları ne iş yapar?
– Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü nasıl?
– Lastik ve Plastik Teknolojisi iş olanakları nelerdir?
– Lastik ve Plastik Teknolojisi maaşları ne kadar?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php