Maliye Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Maliye bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Maliye bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Maliye bölümü dersleri, DGS bölümleri, Maliye maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Maliye mezunları nerelerde çalışır, Maliye mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Maliye bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Maliye bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Maliye hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Maliye Bölümü Hakkında Bilgi

Bu bölümde, kamu ve özel sektörde, mali konularla ilgili alanlarda, ekonomi ve hukuk bilgisinden de yararlanarak, gerekli teknik bilgi ve yöntemlerin edinilmesi, mali konularla ilgili karşılaşılan sorunlara bilimsel yöntemlerle çözüm üretilmesi konularında eğitim ve araştırma yapılır ve bu alanda çalışacak elemanlar yetiştirilir.

2 Yıllık Maliye Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Genel olarak faaliyet alanı, kamu harcamalarının hukuki ve ekonomik değerlendirilmesi, özel kesim ve kamu kesimi arasındaki fon akımlarının ekonomik ve sosyal etkileridir. Kamu kesiminde çalışanlar devlet harcamalarını denetleme ve uygulama görevi yaparlar. Özellikle Maliye ve Gümrük Bakanlığı’nda denetleme görevi yapan elemanlar, maliye müfettişi, hesap uzmanı, gelirler kontrolörü, vergi kontrol memuru, vergi yoklama memuru olarak çalışırlar. Uygulama görevi yapanlar ise defterdar, gelir müdürü, muhasebe müdürü, vergi dairesi müdürü ve vergi dairesi memuru olarak görev yaparlar.

2 Yıllık Maliye İş Olanakları

Mezunlar; Maliye ve Gümrük Bakanlığı,  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Kamu İktisadi Teşebbüsleri, Devlet Planlama Teşkilatı, Mahalli İdareler, Belediyeler, Sayıştay ve diğer kamu kuruluşları ile bankalarda ve özel sektörün değişik kuruluşlarında iş bulabilirler. Ayrıca muhasebe ve mali müşavirlik büroları açabilirler. Mezunlar genellikle kamu ve özel sektöre ait kuruluşlarda denetçi ve yönetici olarak çalışmaktadır. Yabancı dil ve bilgisayar bilgisi iş bulma açısından avantajdır.

İki Yıllık Maliye Bölümü İçin Gereken Özellikler

Sayısal düşünme yeteneğine sahip olması Yüksek muhakeme ve yorum gücüne sahip olması Ekonomiye ilgi duyması Ayrıntı ile uğraşmaktan hoşlanması, dikkatli, tertipli ve sabırlı olması Yerinde ve doğru kararlar verebilmesi, kararların uygulanmasını takip edebilmesi Kapalı ortamda çalışmaktan rahatsız olmaması Başkalarıyla iyi iletişim kurabilmesi gerekir.

2 Yıllık Maliye Maaşları Ne Kadar?

Maliye Bölümü Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Maliye mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Maliye Bölümü mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Maliye bölümü iş imkanı nasıldır?
- Maliye Bölümü mezunları ne iş yapar?
- Maliye bölümü nasıl?
- Maliye Bölümü iş olanakları nelerdir?

- Maliye Bölümü maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 6
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Maliye Bölümü İş İmkanları
Maliye Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/maliye-bolumu-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/maliye-bolumu-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için