Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü İş İmkanları

Sizler için 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü dersleri, DGS bölümleri, Mimari Dekoratif Sanatlar maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Mimari Dekoratif Sanatlar mezunları nerelerde çalışır,...

3576 9

Sizler için 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü dersleri, DGS bölümleri, Mimari Dekoratif Sanatlar maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Mimari Dekoratif Sanatlar mezunları nerelerde çalışır, Mimari Dekoratif Sanatlar mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü Hakkında Bilgi

Binaların, saray, köşk ve cami gibi sanat eserlerinin mimari plana uygun olarak yapılacak olan onarım çalışmalarında, duvar süsleme vb. işleri gerçekleştiren, ressam, heykeltraş, seramik sanatçısı, iç mimar ve restorasyon uzmanları ile usta ve işçiler arasında görev yapan kişileri yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.

2 Yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Mimari Dekoratif Sanatlar Teknikerleri, Kültür Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Milli Saraylar Genel Müdürlüğü, Belediyeler, İl Özel İdarelerinde çalışabilirler. Etüt Proje alanları ile ilgili özel kuruluşlar ve bürolarda da çalışabilecekleri gibi uygulama ağırlıklı olarak aldıkları modern plastik sanat eğitiminin yanı sıra; Türk Mimarisi, Dekorasyon, Restorasyon, Peyzaj, Seramik, Bilgisayarlı Tasarım gibi konuları da aldıklarından gerek ara eleman olarak gerekse bağımsız olarak kendilerine ait işyeri ve atölyelerinde bu alanlarda da hizmet verebilmektedirler.

2 Yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar İş Olanakları

KPSS ile devlet memurluğu da yapılabilmektedir. Bunun için yeterli puan alınmalıdır.

İki Yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar DGS

 Bölüm mezunları aşağıdaki 4 yıllık bölümlere geçiş yapabilir.
-El Sanatları
-Eski Çini Onarımları
-Fotoğraf
-Geleneksel Türk El Sanatları
-Geleneksel Türk Sanatları
-Grafik
-İç Mimarlık
-İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı
-Mimarlık
-Seramik
-Tezhip

2 Yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar Maaşları Ne Kadar?

Mimari Dekoratif Sanatlar Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Mimari Dekoratif Sanatlar mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Mimari Dekoratif Sanatlar mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
– Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü iş imkanı nasıldır?
– Mimari Dekoratif Sanatlar mezunları ne iş yapar?
– Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü nasıl?
– Mimari Dekoratif Sanatlar iş olanakları nelerdir?
– Mimari Dekoratif Sanatlar maaşları ne kadar?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

9 comments

 1. kenan çelik Cevapla

  bizim inşaatda m2 miz varmı acaba

 2. Adsız Cevapla

  sa

 3. Adsız Cevapla

  allah belanı versiiin..allah seni kahreeetsiiin..banagelen sana gelsiiin boooookkk..hayatımı sen mafettiiin .. acımadın neler çektiiinn…allah senide amcıketsiiiinnn…sdadsaaadsasasdasasdadsöösmdt

  1. Adsız Cevapla

   Yorum dalga için mi yoksa bölümle ilgili bi sorum mu yaşadın

 4. Adsız Cevapla

  zor ve zahmetli bir bölümdür 2 yıllık diyip küçümsencek bir bölüm değildir bu bölümü tercih edenler bölüm hakkında bayabi araştırsınlar nevşehirde de bu bölümü okumak ayrıcalıktır hocalardan kaynaklı olsa gerek

 5. Adsız Cevapla

  iş bulma olanağı yüksekmi

 6. Hacer Acar Cevapla

  Merhaba arkadaşlar,
  Ben mimari dekoratif sanatlar okudum.Ama bir türlü o meslekte iş bulamadım buyuzden bende lisede okudugum grafikerlik mesleğini yapiyorum.Fakat hala içimde mimari dekoratif sanatlar ile ilgili iş yapmak var.Bilen var mı bu bölümden okullarda ucretli resim ogretmenligi yapılıyor mu?Eğer varsa hemen başvuracağım.

 7. Unknown Cevapla

  Merhaba ben lisede sanat ve tasarım bölümünü okudum stajımı milli saraylarda yaptım.Mimari Dekoratif Sanatlar da alt yapım olduğu için zorlanacağımı düşünmüyorum.Sadece stajımı yaptığım yerde iş bulma imkanım olur mu onu merak ettim.Pek bilgimde yok açıkcası..

 8. Adsız Cevapla

  Arkadaşlar bu bölüm hakkında ne düşünüyosunuz iş olanakları nasıl benim bu sene bu bölüm çıktı çorum hitit üniversitesi'nde mimari dekoratif sanatlar bölümü çıktı ama ben iş olanakları varmı öğrenmek istiyorum gidip gitmemek de kararsızım bana yardımcı olaurmusunuz

css.php