Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü İş İmkanları

Sizler için 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü dersleri, DGS bölümleri, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Muhasebe ve...

4192 4

Sizler için 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü dersleri, DGS bölümleri, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunları nerelerde çalışır, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Hakkında Bilgi

Meslek yüksekokullarında 2 yıl olarak okutulan muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü; muhasebe ve vergi konusunda hizmet veren şirketlerin, mali müşavirlik bürolarının, kamu ya da özel sektör kuruluşlarının muhasebe ve finans departmanlarının ihtiyacını karşılamak üzere muhasebe elemanları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

2 Yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Mezunlar özel sektörde çalışabilir veya KPSS ile bazı devlet kurumlarında memur olarak görev alabilirler.

2 Yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları İş Olanakları

Muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünden mezun olanlar, Muhasebe meslek elemanı unvanı ile Ön Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Öğrenciler istedikleri takdirde, sınavsız olarak Açık Öğretim Fakültesi üçüncü sınıfına geçiş yaparak lisans eğitimini tamamlama hakkına sahiptirler. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler üç yıl staj yaptıktan sonra ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavında başarılı oldukları takdirde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına sahip olabilirler.

İki Yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Dersleri

Bölümde Türk Dili, Yabancı dil, İnkılap Tarihi, Bilgisayar gibi temel derslerin yanı sıra; İktisada Giriş, Hukuka Giriş, Finansal Muhasebe, Vergi Hukuku ve benzeri dersleri görürler.

2 Yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Maaşları Ne Kadar?

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

– Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü iş imkanı nasıldır?
– Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunları ne iş yapar?
– Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü nasıl?
– Muhasebe ve Vergi Uygulamaları iş olanakları nelerdir?
– Muhasebe ve Vergi Uygulamaları maaşları ne kadar?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

4 comments

 1. Memet Zarar Cevapla

  atama nasıl var mı

  1. Adsız Cevapla

   yok denilecek kadar az

 2. Adsız Cevapla

  Özele girsem de olur sıkıntı yok, 4 yil okuyanda ayni maasi aliyor iki yil okuyanda, atama zaten yok bosuna dusunmemek lazim

 3. Unknown Cevapla

  Özel sektördeki iş imkanı nasıl peki

css.php