Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü dersleri, DGS bölümleri, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunları nerelerde çalışır, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Hakkında Bilgi

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Programı, temel nükleer yapı, radyasyon kaynakları ve uygulama alanları, radyasyon zırhlama ilkeleri, radyasyonun biyolojik etkileri, radyoaktif malzemeler ve atık yönetimi, uygulamalı sağlık fiziği, reaktör teorisi ve işletme, ulusal ve uluslar arası nükleer düzenlemeler ve mevzuat alanlarında edindikleri bilgi ve becerilerle nükleer teknolojilerin endüstriyel uygulamalarına hâkim, radyasyon alanlarında çalışma bilincine sahip, yeni teknolojileri anlama ve mevcut problemlere uygulama becerisi olan nitelikli ve alanında uzman ara eleman yetiştirmektedir.

2 Yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Program mezunlarının başlıca istihdam alanları şunlardır:
-Nükleer güç santralleri,
-Radyoizotop üretim merkezleri,
-Devlet hastaneleri ve özel hastaneler,
-Kalibrasyon firmaları
-Radyoaktif malzeme üreticisi ya da radyoaktif kaynakları kullanarak hizmet veya servis sağlayan kurum ve kuruluşlarıdır.

2 Yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği İş Olanakları

Mezunlar ayrıca KPSS ile devlet kurumlarına atanma şansına da sahiptir.

İki Yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Dersleri

Bölümde temel dersler ile meslek bazlı dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Maaşları Ne Kadar?

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü iş imkanı nasıldır?
- Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunları ne iş yapar?
- Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü nasıl?
- Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği iş olanakları nelerdir?

- Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 10
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü İş İmkanları
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/nukleer-teknoloji-ve-radyasyon.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/nukleer-teknoloji-ve-radyasyon.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için