Organik Tarım Bölümü İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Organik Tarım bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Organik Tarım bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Organik Tarım bölümü dersleri, DGS bölümleri, Organik Tarım maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Organik Tarım mezunları nerelerde çalışır, Organik Tarım mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Organik Tarım bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Organik Tarım bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Organik Tarım hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Organik Tarım Bölümü Hakkında Bilgi

Organik Tarım programı; ülkemiz ve dünyada hızla gelişmekte olan organik tarım sektörünün teknik eleman ihtiyacını karşılamak ve bu alanda mevcut bilgi birikimi, yeni teknolojilerin kullanımı konusunda teknik birikime sahip teknik elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Türk yükseköğretim kurumlarında önceki öğrenmenin tanınması süreci henüz başlangıç aşamasındadır. Bu nedenle Nevşehir Üniversitesinin tüm programlarında önceki öğrenmenin tanınması tam olarak başlatılmış değildir. Ancak, programların eğitim planlarında yer alan Bilgisayar ve İngilizce gibi dersler için her akademik dönem başında muafiyet sınavı düzenlenmektedir. Bu derslerden beklenen öğrenme çıktılarını sağladığını düşünen öğrenciler yapılan sınavlara girme hakkına sahiptir. Sınava giren öğrencilerden başarılı olanlar ders programındaki ilgili dersten muaf olurlar.

2 Yıllık Organik Tarım Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bölüm mezunlarının istihdam alanları oldukça geniştir. Programımızdan mezun olanlar Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı tarım il ve ilçe müdürlüklerinde tekniker olarak, organik tarım işletmelerinde tekniker olarak, organik üretime girdi (tohum, organik gübre, organik tarımsal mücadele) sağlayacak özel sektör kuruluşlarında tekniker olarak, Organik ürün sertifikası veren kuruluşlarda, küçük ve orta ölçekli tarıma dayalı sanayiler ve KOBİ'lerde istihdam edilebilirler.

2 Yıllık Organik Tarım İş Olanakları

Devlet kurumlarında kamu personeli olarak çalışmak isteyenlerin, önlisans KPSS sınavında atanmak için yeterli puanı almaları gerekmektedir.

İki Yıllık Organik Tarım Dersleri

Bölümde; Botanik, Bitki Fizyolojisi, Türk Dili, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Toprak Bilgisi, Organik Tarımın İlkeleri ve benzeri dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Organik Tarım Maaşları Ne Kadar?

Organik Tarım Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Organik Tarım mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Organik Tarım mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Organik Tarım bölümü iş imkanı nasıldır?
- Organik Tarım mezunları ne iş yapar?
- Organik Tarım bölümü nasıl?
- Organik Tarım iş olanakları nelerdir?

- Organik Tarım maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 10
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Organik Tarım Bölümü İş İmkanları
Organik Tarım Bölümü İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/organik-tarm-bolumu-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/organik-tarm-bolumu-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için