Ormancılık ve Orman Ürünleri İş İmkanları

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü dersleri, DGS bölümleri, Ormancılık ve Orman Ürünleri maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Ormancılık ve Orman Ürünleri mezunları nerelerde çalışır, Ormancılık ve Orman Ürünleri mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümün amacı, çevreye, doğaya değer veren, katılımcı yönetim ve eğitim sistemini benimseyen, mesleğe ilişkin ekolojik, ekonomik, sosyal ve teknik konularda tam donanımlı, bu bilgileri orman kaynaklarının sürdürülebilir yönetimi, korunması ve işletilmesinde kullanabilen mesleki teknik elemanlar yetiştirmektir.

2 Yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Ormancılık ve Orman ürünleri programı mezunları, Orman ve Su işleri Bakanlığı’na bağlı (Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü) merkez ve taşra teşkilatları ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Planlama Teşkilatı gibi kurumlarda teknik ve idari görevler yaparlar.
Özel sektörde de, özel ormancılık bürolarında, peyzaj firmalarında, özel fidanlıklarında ve ormancılık ile ilgili iş ve işlemler yapan diğer özel kuruluşlarda teknik eleman olarak çalışabilmektedirler.
Ayrıca, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının hazırlayacağı doğa, çevre ve ormancılık tabanlı projelerde etüt ve envanter çalışmalarında görev alabileceklerdir.

2 Yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri İş Olanakları

Devlette memur olarak çalışmak isteyenler öncelikle KPSS’ye girmeli ve yeterli puanı almalıdır.

İki Yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri Dersleri

Bölümde temel dersler ile alana yönelik diğer dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri Maaşları Ne Kadar?

Ormancılık ve Orman Ürünleri Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Ormancılık ve Orman Ürünleri mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Ormancılık ve Orman Ürünleri mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
- Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü iş imkanı nasıldır?
- Ormancılık ve Orman Ürünleri mezunları ne iş yapar?
- Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü nasıl?
- Ormancılık ve Orman Ürünleri iş olanakları nelerdir?

- Ormancılık ve Orman Ürünleri maaşları ne kadar?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 3
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Ormancılık ve Orman Ürünleri İş İmkanları
Ormancılık ve Orman Ürünleri İş İmkanları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/ormanclk-ve-orman-urunleri-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/ormanclk-ve-orman-urunleri-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için