Otopsi Yardımcılığı Bölümü İş İmkanları

Sizler için 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Otopsi Yardımcılığı bölümü dersleri, DGS bölümleri, Otopsi Yardımcılığı maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Otopsi Yardımcılığı mezunları nerelerde çalışır, Otopsi Yardımcılığı mezunları ne iş...

4924 0

Sizler için 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Otopsi Yardımcılığı bölümü dersleri, DGS bölümleri, Otopsi Yardımcılığı maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Otopsi Yardımcılığı mezunları nerelerde çalışır, Otopsi Yardımcılığı mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Otopsi Yardımcılığı Bölümü Hakkında Bilgi

Otopsi Yardımcılığı Programının amacı; adli vaka raporlarının yazılması, otopsi yapılması, postmortem örneklerin alınması, örneklerin gönderilmesi ve/veya adli patoloji laboratuarında çalışarak adli tıp uzmanlarına yardımcı olabilecek ara personel yetiştirmektir.

2 Yıllık Otopsi Yardımcılığı Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Eğitimin esası; öğrencilerin adli olgularda rapor yazabilmek için bilgisayar kullanmada, dosya ve kayıt işlemleri için evrak takibinde, adli otopsilerin diseksiyonunda, organlardan histopatolojik ve toksik örneklerin alınmasında ve gönderilmesinde, adli patoloji laboratuarında örneklerin doku takibi ve boyanmasında, otopsi salonunun ve aletlerin dezenfeksiyonu ve temizliğinde adli tıp uzmanlarına yardımcı olabilecek birer personel olarak eğitilmelerine dayanmaktadır.

2 Yıllık Otopsi Yardımcılığı İş Olanakları

Programda yer alan mesleki uygulama ve stajların tümünü tamamlayarak Adli Tıp Teknikeri Unvanı ile mezun olacaklar öğrenciler, mezuniyet sonrası Adli Tıp Anabilim Dallarında, Adli Tıp Enstitüleri, Adli Tıp Kurum ve buna bağlı Grup Başkanlıkları, Şube Müdürlükleri ile Adliyelerde otopsi yardımcıları olarak yer bulabileceklerdir.

İki Yıllık Otopsi Yardımcılığı Sınavsız Geçiş Hakkı

Bu programa meslek liselerinin aşağıda belirtilen bölümlerinden mezun olan öğrenciler Ortaöğretim Başarı Puanları dikkate alınarak sınavsız olarak girebilmektedir.

1. Acil Tıp Teknisyenliği
2. İlk Yardım ve Acil Bakım Teknisyenliği
3. Yıllık Otopsi Yardımcılığı Maaşları Ne Kadar?

Otopsi Yardımcılığı Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Otopsi Yardımcılığı mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Otopsi Yardımcılığı mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php