Radyo ve Televizyon Teknolojisi Bölümü İş İmkanları

Sizler için 2 yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Radyo ve Televizyon Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik.Ayrıca Radyo...

1174 2

Sizler için 2 yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.

Bu yazımızda 2 yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Radyo ve Televizyon Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik.Ayrıca Radyo ve Televizyon Teknolojisi mezunları nerelerde çalışır, Radyo ve Televizyon Teknolojisi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

‘ yıllık bölümlerden bir tanesidir. Mezunlar ‘’tekniker’’ unvanı alırlar ve KPSS ile atananlar devlet memuru statüsünde çalışmaya başlarlar.

2 Yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Radyo ve Televizyon Teknolojisi Bölümü mezunları, resmi ve özel televizyonlarla yine resmi ve özel radyolarda çeşitli unvanlarla görev alabilirler.

2 Yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi İş Olanakları

Radyo ve Televizyon Teknolojisi alanından mezun olanların, tüm televizyon, Radyo İstasyonları, Reklam Ajansları, Prodüksiyon Şirketleri ile bu mecradaki tüm alanlarda yer edinme imkanları vardır. Bölüm mezunları, sayılan bu alanların tümünde kendi yeterlilik özellik ve ilgi alanlarına göre sektördeki çok geniş bir yelpazede kendilerine yer edinebilirler.

İki Yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi Dersleri

Bölümde Türk dili, Yabancı Dil, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Bilgisayar gibi temel dersler okutulur. Ayrıca meslek ile ilgili diğer dersler okutulmaktadır. Bölümden mezun olanlar, sektörün ihtiyaçları bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda ihtiyaç duyulan kişisel ve genel donatıların kazandırılması ve bu kazanımların uygulanmasına imkan sağlayacak yeterliliğe sahip olurlar.

2 Yıllık Radyo ve Televizyon Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?

Radyo ve Televizyon Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Radyo ve Televizyon Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Radyo ve Televizyon Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

2 comments

  1. Unknown Cevapla

    DGS geçiş bölülerini eklememişsiniz.

  2. Adsız Cevapla

    dgs ekleyebilirmisin

css.php