Raylı Sistemler Makinistlik Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Raylı Sistemler Makinistlik bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Raylı Sistemler Makinistlik bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Raylı Sistemler Makinistlik bölümü dersleri, DGS bölümleri, Raylı Sistemler Makinistlik maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Raylı Sistemler Makinistlik mezunları nerelerde çalışır, Raylı Sistemler Makinistlik mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Raylı Sistemler Makinistlik bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Raylı Sistemler Makinistlik bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Raylı Sistemler Makinistlik hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Raylı Sistemler Makinistlik Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümün amacı, yolcu veya yük taşıyan elektrikli, dizel veya buharlı demiryolu lokomotiflerinin sürücülük görevlerini yapan kişileri yetiştirmektir.

2 Yıllık Raylı Sistemler Makinistlik Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bölüm mezunları, aşağıda belirtilen işleri yapar.
- Lokomotifin mekanik aksamını yağlar ve gerekli güvenlik önlemlerini alır,
- Lokomotifi çalıştırır ve yol boyunca hareket emirlerine, tarifelere, işaretçinin ve diğer demiryolu personelinin vereceği sinyallere uyar ve trenin hareketlerini kontrol eder,
- Lokomotifte görev yapan diğer çalışanları denetler,
- Seyahat sırasında ufak tamir ve ayar işlerini yapar,
- Yolculuk bittikten sonra rapor tutar ve ilgili defterleri (vukuat defteri vb.) doldurur.

2 Yıllık Raylı Sistemler Makinistlik İş Olanakları

Meslek elemanları, ağırlıklı olarak TC Devlet Demiryolları ile şeker fabrikaları, demir çelik fabrikaları, şehir-içi raylı sistem yolcu taşımacılığında çalışabilirler.
Artan nüfus beraberinde kitle taşımacılığı sorununu da getirmektedir. Kitle taşımacılığının en ekonomik ve güvenli araçlarından birisi de trendir. Ülkemizde demiryolu ile yük ya da yolcu taşımacılığının istenilen seviyede olduğu söylenemez. Bir ülkenin gelişmesi için demiryolu taşımacılığı çok önemli olduğuna göre ülkemizde de bu alanda önemli atakların yapılması bir zorunluluk olmaktadır. Demiryollarının gelişmesi ve modernleştirilmesi demek, aynı zamanda daha fazla makinistin çalışması demektir.

İki Yıllık Raylı Sistemler Makinistlik Dersleri

Bölümde temel dersler ve alan bazlı diğer dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Raylı Sistemler Makinistlik Maaşları Ne Kadar?


Raylı Sistemler Makinistlik Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Raylı Sistemler Makinistlik mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Raylı Sistemler Makinistlik mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,472,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Raylı Sistemler Makinistlik Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Raylı Sistemler Makinistlik Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/rayl-sistemler-makinistlik-bolumu-ne-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/rayl-sistemler-makinistlik-bolumu-ne-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için