Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

Sizler için 2 yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü dersleri, DGS bölümleri, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Sivil Havacılık...

4094 25

Sizler için 2 yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü dersleri, DGS bölümleri, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunları nerelerde çalışır, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi

YGS-5 puan türü ile öğrenci alımı yapılmaktadır. Ayrıca bazı ortaöğretim alanlarından mezun olanlar, sınavsız geçiş hakkı ile bölümü tercih edebilmektedir. Sınavsız Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları Meslek Liselerinin A-Grubu (Ticaret Lisesi Fen), Bankacılık, Bilgisayarlı Muhasebe, Borsa Hizmetleri, Deniz ve Liman İşletme, Dış Ticaret, Emlak Komisyonculuğu, Genel Hizmetler (Demiryolu), İşletme, İşletmecilik (Demiryolu), Muhasebe, Muhasebe, Finansman ve Pazarlama, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama, Pazarlama ve Perakende, Satış yönetimi ve Reklamcılık, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Tesis İşletmeciliği, Ticaret, Ticaret Liselerini Alan Ayrımı Olmadığı Dönemde Bitirenler, Ulaştırma Hizmetleri bölümleridir.  Program, sektördeki firmaların ihtiyaç duyduğu yetişmiş kabin hizmetleri personeli talebini karşılamayı amaçlamaktadır.

2 Yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Havayolu şirketlerinin Genel Müdürlükleri, Yurt içi ve Yurt dışı yolcu taşıyan özel havayolu şirketleri, Yabancı Havayolu şirketleri, Sivil havacılıkla ilgili her türlü firma ve şirketler bölümün istihdam alanlarını oluşturmaktadır.

2 Yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri İş Olanakları

Ayrıca farklı alanlarda memur olarak çalışmak isteyenler KPSS’de başarılı olarak, istedikleri  kurum veya kuruluşları tercih edebilirler.

İki Yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri DGS Bölümleri

-Havacılık İşletmeciliği
-Lojistik Yönetimi
-Seyahat İşletmeciliği
-Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği
-Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
-Turizm ve Otelcilik
-Ulaştırma ve Lojistik
-Uluslararası Lojistik

2 Yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Maaşları Ne Kadar?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

25 comments

 1. Adsız Cevapla

  yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 2. Adsız Cevapla

  sensin o yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 3. Adsız Cevapla

  Merhaba ben 2011 yılı bilgisayarlı muhasebe mezunuyum 22 yaşindayım. Bu bölüm için yaş sınırlaması var mıdır

  1. Ömer Karaali Cevapla

   18-35 yaş sınırlaması var.Bazı firmalar 30 a kadar süre tanıyor.

 4. Adsız Cevapla

  bölümde yaş sınırlaması yok
  ben okuyorum

  1. Adsız Cevapla

   Merhaba bölüm hakkında detaylı bilgi arıyorum sizde bu bölümü okuyormuşsunuz bana yardım edebilirmisiniz?

   ibo.sulu.17@gmail.com Mail atarak bana ulaşabilirsiniz.

  2. Adsız Cevapla

   memnunmusunuz

 5. Unknown Cevapla

  host olabılıyormuyuz

  1. Adsız Cevapla

   evet

 6. Barış KARAKAYA Cevapla

  dış ticaret bölümüm direk sınavsız geçiş oluyor mu?

 7. Adsız Cevapla

  Bn ygs ye girdim ve bu bolumu secmek istiyorum acaba bilen birisi yardimci olabilir mi?
  NOT: Rica edeyorum sadece bolum hakkinda seyler icin yardim edin ve tahrik edici seyler yazmayin!

  1. Ömer Karaali Cevapla

   Bölüm 2 yıllık.İşe girip girememek senin elinde.Eğer ingilizcene güveniyorsan ve yanında ek bir dilin varsa havada kaparlar.Okul notların çok önemli.İlk yıl staj görüyorsun ve bu stajda kendini çalıştığın firmaya sevdirmen gerek ki mezun olduğunda seni kadroya alsınlar yoksa biraz sıkıntı olabilir çünkü kariyer.net ten falan baktığında her ilana minimum 5bin ila 10bin arası insan başvuruyor.Bir farkın olmalı.

 8. simsim Cevapla

  Merhaba ben ygs 5 den 215 aldım sivil havacılık ve kabin hizmetleri istiyorum.lys ye girmeme gerek varmı?
  Ve nasıl bir bölüm?

  1. Ömer Karaali Cevapla

   LYS'ye girmene gerek yok.YGS-5 ile alan bir bölüm.
   Bölüm 2 senelik.İlk sene teknik bilgileri,ilk yardım vs. öğrenip yıl sonunda staj yapıyorsunuz.2.Sene uçak içi ikram dersleri falan var mezun olduğunuzda işe başlıyorsunuz.Fakat akıcı olarak ingilizce konuşmanız gerekiyor.Bunun dışında çoğu firma artık ingilizcenin yanı sıra ek olarak bir dil daha tercih ediyor.

 9. Samet Can Erdiş Cevapla

  Bundan ilerleyerek ilerde pilot olma şansımız varmı ?

 10. Samet Can Erdiş Cevapla

  Bu meslekte ilerleyerek pilot olma şansımız varmi ?

  1. Ömer Karaali Cevapla

   Pilot olma şansın yok.En fazla kabin amiri olabiliyorsunuz.Pilot olmak için pilotaj bölümü okumalı veya özel uçuş okullarından atpl almanız gerekiyor.(Türkiyede bu eğitimin maliyeti yaklaşık 200.000₺ civarı birşey tutuyor.)

 11. Adsız Cevapla

  bölüm iyi iş imkanı var ingilizce yapmanız lazım

 12. Adsız Cevapla

  Merhaba benim ygs 5 puanım 177 iki yıllık kabin hizmetleri istiyorum özel bir üniversiteseden ekleme puanıyla tercih yapabyapabilir miyim?

 13. Adsız Cevapla

  Merhabalar, YGS-5 puanım 234. Kapadokya MYO'da okumak istiyorum. Şu an ticaret lisesinde Muhasebe bölümünde okuyorum. Bu bölümü tercih etsem bana ek puan geliyor mu? Yoksa herkes gibi 0.12 katsayısıyla mı alınıyorum?

  1. abdullahaktas Cevapla

   Herkes gibi puanın hesaplanır ek puan gelmez yeni düzenleme ile getirilmesi gündemde takip etmen gerekiyor.

 14. Adsız Cevapla

  Merhaba , ben ygs 5 ten 188 puan aldım , en az 30 puan okuldan eklenecegı ıcın 218 olucak , tercih yaparken bu bolume taban puanı 213 olan üniversitelere girebilir miyim ?

  1. abdullahaktas Cevapla

   Evet girmeniz yüksek ihtimal +-10 puan aralığına genel olarak kolay giriş yapılır.

 15. semihh_ ademoglu Cevapla

  Host olmak için sivil havacılık kabin hiz. bölümünü bitirmek mi yoksa İngilizce öğretmenliği bölümünü bitirmek mi daha mantıklı?

  1. Unknown Cevapla

   bende düşünüyorum. ingilizce ögretmenlıgının puanı çok yüksek onun yerine sana cumhurıyet üniversitesi mutercım tercumanlık bölümünü öneririm çünkü böylece fransızca ve ingilizce öğrenirsin ardındanda bu iki yıllık bölüm dedin mi havada kaparlar seni

css.php